Windows 10, Remix OS kurulumu sonrası açılmıyor

Burda boot la alakalı bölümler var ama bulamadım öyle bir sekme kusura bakmayın uğraştırıyorum sizide nereden yükledim bunu 😡

Dosya Ekleri

• 6D1D5E5B-F675-4DC9-8E8A-152B81F4390D.jpeg
    6D1D5E5B-F675-4DC9-8E8A-152B81F4390D.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 78
Burda boot la alakalı bölümler var ama bulamadım öyle bir sekme kusura bakmayın uğraştırıyorum sizide nereden yükledim bunu 😡
Oradan Boot Device Priority ve Harddisk Drives kısımlarına gelin. Bu ikisinin fotosunu çekip atın.

Orada da iki tane seçenek var birisi hdd diğeri ise flash disk dediğiniz gibi tek seçenek Windows 7 kurmak başka bir alternatifim kalmadı.
Hocam sizin anakartın BIOS arayüzü baya eski o yüzden bu seçenekler çıkmıyor herhalde. Dediğiniz gibi Windows 7 kurun oradan USB hazırlar geçersiniz Windows 10'a. Eğer çok önemli dosyalarınız varsa Linux Live kurun USB'ye farklı bilgisayardan. Bu USB ile başlatıp harddiskinizdeki dosyaları kopyalayabilirsiniz.

Böyle bir saçmalık olamaz şimdi de Windows bellek tanılama dan çıkmıyor bitiyor bir daha otomatik başlıyor bu nasıl bir şeydir ya ?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    908,5 KB · Görüntüleme: 60
Windows 7 kurulum diskini kullanıp oradan "shift+f10" ile komut ekranına girdikten sonra "bootrec.exe /fixmbr" komutunu deneyip pc nin tekrar windows bölümünü tanımasını sağlayabilirdiniz eğer Windows u da remix os la beraber yanlışlıkla silmediyseniz.

BIOS'a gir, Boot menuye gir, oradan Boot'u legacy yap, ardından First Boot'u da legacy yap kaydet. İşin hallolacak, kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı