Windows 10 Retail Key aktif olmuyor

evet Retail Channel yazıyor fakat lisans durumu: Bildirim yazıyor

Ama eski cihazımı gösteriyor. yine de deneyeceğim.

Şimdi biraz araştırdım; bildirim modu, lisans süresinin geçmiş olması veya başka nedenlerle bir şekilde aktivasyon bekleyen lisanslarda vb. görülebiliyormuş. "Eski cihazımı gösterip 'şu an kullandığınız cihaz bu mu' diyor" demişsiniz, bu durumda benim anladığım olasılıklar şu şu:

1-Bu lisans bir firmaya verilmiş süreli bir lisanstı. Süresi bitti ve şimdi aktive edilemiyor. (Bana pek olası gelmedi çünkü sorgunuzda Retail çıkmış)
2- Bu lisans normal bir Retail lisans fakat eski cihazınıza kayıtlı olduğu için yenisinde aktive olmuyor. Şahsen böyle ise yeni cihaza taşınabileceğini düşünüyorum ama bunun için eski cihazdan bu lisansı kaldırmanız gerekebilir. Bunu yapıp yapmamak tamamen sizin sorumluluğunuzda. Kendim uygulamadım ve lisans kaybı vs. riski olup olmadığını bilmiyorum. İsterseniz önce arkadaşın yöntemini deneyin.

Eski cihazdan aşağıdaki işlemle lisansı ayırıp yeni cihazınızda etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz (yöntemi ben bulmadım, başka bir forumda gördüm. kaynak: Windows RETAIL Lisans Aktarma » Sayfa 1 - 1 ).

Öncelikle Windows Retail ürün anahtarını mutlaka not alın.

(CMD) Komut istemini (Yönetici) çalıştırın.

Yüklü olan ürün anahtarını silmek için:

slmgr.vbs -upk

komutunu girip ENTER (bekleyin)

slmgr /cpky

komutunu girip ENTER (bekleyin)

Sonrasında lisans durumunu görmek için:

slmgr.vbs -dli komutunu girip ENTER

Ürün anahtarını başka bilgisayarda kullanabilirsin.

Dediğim gibi işe yarıyor mu, riskli mi bilmiyorum. Eğer denemeye karar verirseniz bunu göz önünde bulundurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı