Windows 10 Retail Key nasıl yeni sisteme aktarılır?

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
Merhaba arkadaşlar. Yakında sistemimdeki anakart RAM ve işlemciyi değiştireceğim. Sistemim Retail key olarak lisansı yeni sisteme orijinal Windows'u nasıl aktarabilirim?

Not: Şu an kullanmakta olduğum Windows 10 Pro yeni kullanacağım sistem Windows 11.

Hocam ben güncelledim.Key geliyor.

Retail key Microsoft hesabımla bağlantılı neden tekrar OEM key alıyım? Bu keyi yeni anakarta aktarma şansım yok mu yıllardır kullanıyorum.

Lisans Microsoft hesabınıza bağlandıysa sorun gider kısmından donanım değişikliği yaptım diyerek ilgili adımları ilerleyerek lisansınızı kurtarabilirsiniz. Siz yine de ilk olarak Windows 10 Pro kurun bence. Lisansınızı kurtardıktan sonra Windows 11'e geçersiniz.

Lisans Microsoft hesabınıza bağlandıysa sorun gider kısmından donanım değişikliği yaptım diyerek ilgili adımları ilerleyerek lisansınızı kurtarabilirsiniz. Siz yine de ilk olarak Windows 10 Pro kurun bence. Lisansınızı kurtardıktan sonra Windows 11'e geçersiniz.
Anakarta gömülü olmasından ötürü ekstra bi işlem yapmaya gerek yok yani bu adımları uygulasam yeterli diyorsunuz.

Anakarta gömülü olmasından ötürü ekstra bi işlem yapmaya gerek yok yani bu adımları uygulasam yeterli diyorsunuz.
Anakart değişiyor ya lisans gidiyor işte. Sorun gider diyerek geri almanız lazım. Bu sayede önceki anakartın lisansı geçersiz yapılıp yeni anakarta geçirmiş oluyorsun. Ben sistemimi güncellediğimde bir sorun yaşamadım direkt aktardım lisansı sonra format attım ve kullanmaya devam ettim.

Geri
Yukarı