Windows 10 Rusça dili Türkçe nasıl yapma

Myowol

Kilopat
Daha fazla  
Kazakistan'da bilgisayar aldım. Rusça Win10 yüklü. Klavye dilini kolayca değiştirebiliyorum ama görüntüleme dilini değiştirmek için Türkçe'yi seçtiğimde paket yüklenemedi hatası alıyorum. Sorunun sebebini görüntülemeye çalıştığımda Eklenti penceresi adında bir şey açılıyor. Ama her şey rusça olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

lang.jpg

Bu bölüme ulaşıp istediğin dili add kısmından ekle. Ekledikten sonra resimde de gördüğün gibi dillerin yanında options kısmı bulunuyor. Kendi dilinin yanında options yerine tıklayıp gelecek bölümde download yani indirme linki gelecek ona tıklayın. Bir pencere aılıp indirme ve yüklemesini bekleyin. Bittiğinde penreceyi kapatıp yine aynı bölümde yani download bölümünde make primary diye bir link çıkacak buna tıklayın. Uyarıyı evet olarak kabul edin. Bilgisayar açıldığında zaten diliniz değişmiş olacak. Ancak yapman gereken bitmedi.
Bu sefer de yine resimde sol tarafta görünen change date... kısmına gireceksin. 3. Sekmede copy settings yazan bölüme gireceksin.

language3.png

İşaretli bölümdeki tikleri işaretleyip ok tıklayın. Gelecek uyarıya da ok tıklayıp bilgisayar açıldığında işlem bitmiş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı