Çözüldü Windows 10 RX 470 boşta yüksek GPU kullanımı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Keser

Kilopat
Daha fazla  
Son 2-3 gündür başıma geliyor bu olay. Ekran kartını 17.6.1 güncellemesine yükseltmemle aynı zamanda başladı sorunum sanıyorum bundan kaynaklı. Tesadüf de olabilir, araştırdığım kadarıyla genel bir sorun değil.

Ekran kartı yük altında değilken fan çalışmadan 50-55 derece civarlarında çalışıyordu normalde. Son günlerde bilgisayarı açtıktan belli bir süre sonra, yaklaşık 1-2 saat geçtikten sonra bu değerin 80 dereceye çıktığını fark ettim. Bu zamanlarda MSI Afterburner GPU kullanımını %100 gösteriyor. Şuan olduğu gibi.
Sanki arka planda bir program ekran kartını sömürüyor ama ben göremiyorum gibi. Hangi programın ekran kartını kullandığını gösteren bir yazılım var mı?

Bu arada CPU ve RAM değerlerim normal, sorun sadece ekran kartı kullanımında.

Sorunumun ne olduğunu anlayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarıma Bitcoin Miner virüsü bulaşmış. Kendisi GPU'mu kullanıyormuş. Sorunu çözdüm.

Aynı sorun şu an bende de var. Mouse' yi elimden bırakıp hiç bir işlem yapmadan 2 dk sonra GPU tam güç çalışmaya başlıyor.GPU clock 1242 MHz oluyor. Nasıl çözdünüz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı