Çözüldü Windows 10 Sağ Tık Yapınca Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sorunu çözdüm.
Benim asıl sorunum masaüstündeyken değildi. Masaüstünde sağ tıklayınca donma olmuyordu, dosyalara ve programlara tıklayınca donuyordu. Bilmeyen arkadaşlar için çözüm şu;

Başlat>Çalıştır>regedit yazın ve enterlayın.
HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers dizinine gidin.
Burada "ContextMenuHandlers" klasörü seçili iken, sağ tıklayıp "ver"i seçin ve masaüstüne aynı dosya ismini yazıp, kaydedin. Böylece yedeğini almış olacaksınız. Sorunu çözmek için yedek almak şart.
Devamında ContextMenuHandlers klasörü altındaki dosyaların da tek tek yedeğini alın, isimlerini aynısını yazıp, kaydedin ki karışmasın.
Aynı klasörün altındaki dosyaların da yedeğini aldıktan sonra, o dosyaları siliyoruz. Yani ContextMenuHandlers klasörünün içi boş kalacak.
Regedit'i kapatmadan, masaüstüne gelip herhangi dosyaya sağ tıkladığınızda sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz. Fakat sağ tıkta eksiklikler olacak. Eksiklikleri kapatmak ve hangi seçeneğin sorunlu olduğunu öğrenmek için şimdiki işlem çok önemli.
Masaüstüne yedeğini aldığınız dosyalara tek tek tıklayın ve regedite kaydolmasını sağlayın. Bir dosya regedite kayıt olduktan sonra, herhangi bir masaüstüne dosyasına sağ tıklayıp donup donmadığını kontrol edin. Bu işlemi her dosya için ayrı ayrı tekrarlayın. Mutlaka sorunlu bir dosya çıkacaktır. O dosyayı regedite kayıt ettikten sonra, donma oluyorsa o dosyayı regeditten silin. Bendeki sorunlu dosya "sharing" dosyasıydı. Dosyayı, başka oturumlarla paylaşma ihtiyacı duymadığım için bu özelliği kullanmayacağım. Kullanacağım diyorsanız, Windows'unuza format atmak zorundasınız o dosya arızalı olduğu için.
Sorunlu dosyayı tespit ettikten sonra, o dosyayı regeditten sildik ve artık regeditte kayıtlı değil. Diğer dosyaları da regedite kaydedip, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yardımlarınız için yine de çok teşekkür ederim, başka bir sorunum olduğunda yazacağım. :)

Arkadaşlar sorunu çözemeyenler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlemeliler. Ben bu şekilde çözdüm.
Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzu çözmenize sevindim.
Daha kısa ve daha hızlı bir video. Umarım çözemeyenler görebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

en baştan evet forumun tarihi çok eski ve bu videolar bazen işe yaramıyor ben kendi görev yöneticime girdim ve CTF yükleyici ile açık kaynak NVIDIA ekran kartı sürücülerimi önce yedekledim ardından görevlerini sonlardırdım böylelikle kullanım erişimini kapattım (benim işime yaradı işe yaramazsa ve dosyaları kaydetmediysen tekrardan nasıl etkinleştiriliyor bilmiyorum ama biraz youtubdan GPEDİT.MSC öğretimlerine bakarak ve sonlandırdığın hizmet uygulamasının adını yazarak bişilere ulaşabilirsin

Allah razı olsun, tam format atacakken bu konuyu buldum, PC de kalabalıktı format atmak sıkıntı olurdu, dediklerinizi yaptım sorunum çözüldü. Teşekkürler( ikinci sayfanın en üstündeki çözüm sorunumu çözdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı