Windows 10 "Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var" sorunu

sftsft

Hectopat
Laptopa Windows 10 kurrulumu gerçekleştirirken "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir" şeklinde bir uyarıyla karşılaştım.

Yaptığım Google aramasında şu videoyla karşılaştım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda anlatılan yöntemin bilgisayara herhangi bir zarar vermesi söz konusu mudur? Yapılan işlem tam olarak nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
"MBR eski tip bölüm tablo sistemidir. GPT ise yeni sistemdir. UEFI kurulumda diskteki bütün bölümleri sildiğinizde ve yeni bölüm oluşturduğunuzda disk GPT (GUID Partition Table) olacaktır."

Linkteki konuda KomutanX adlı arkadaşın yorumunu da yapabilirsiniz...

Recep Baltaş Technopat

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Yalnız sadece durumun tanımı geçiyor; bu noktada benim ne yapmam gerekiyor? Videodaki gibi hareket etsem sorun olur mu?
Videoda da size attığım konudaki gibi diski komple temizliyor. Konuyu inceleyip oradaki işlemleri de yapabilirsiniz.. KomutanX isimli arkadaşın yazdığına da bir bakmanızı öneririm .

Sent from my VTR-L29 using Technopat mobile app

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı