Windows 10 Service Host Optimization İnternet Kullanımı

Brancos9

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben telefon interneti kullanıyorum gece sabaha kadar limitsiz ama sabahları aylık 7 GB limitli. Gündüzleri oynadığım oyunları saati Steam'e yazılsın diye telefon internetini bilgisayara bağladığımda önce bir sıkıntı olmuyor MB yemiyor. Ama 10-15 dakika sonra birden acayip fazla MB yemeye başlıyor. Task managerden baktığımda Service host Optimization gibi bir şeyin interneti kullandığını görüyorum. Bunu kapatmanın bir yolu var mı? Gündüzleri telefonu bilgisayara bağladığımda sadece Steam'e giriyorum bir de oradaki oyunlara başka herhangi bir tarayıcı veya programa girmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
M
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Gelişmiş seçenekler > Teslim İyileştirme yolunu izleyerek açacağınız penceredeki Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver ayarını kapalı konuma getirin.

Başlıksız-2.png

İnterneti kullanan hizmetleri geçici olarak kapatmak için Komut İstemini açın, ardından resimdeki gibi net stop komutuyla bits ve dosvc isimli hizmetleri durdurun.

Başlıksız-3.png
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Gelişmiş seçenekler > Teslim İyileştirme yolunu izleyerek açacağınız penceredeki Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver ayarını kapalı konuma getirin.

Başlıksız-2.png

İnterneti kullanan hizmetleri geçici olarak kapatmak için Komut İstemini açın, ardından resimdeki gibi net stop komutuyla bits ve dosvc isimli hizmetleri durdurun.

Başlıksız-3.png

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı