Windows 10 Seste ve Görüntüde Takılma

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhabalar. Bilgisayarıma yeni format attım. FPS düşmesi yediğim için. Şimdi yaşadığım sorun Google Chrome'da, YouTube'da video izlerken videonun donması, bilgisayarın takılması ve sesin cızırtı/pingli gibi gelmesi. Aynı zamanda Valorant'ta skin animasyonlarını izlemeye çalıştığımda donuyor bilgisayar ve cızırtı sesi geliyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Bilgisayarımın özellikleri: i5 9600KF - B365M PRO VDH - 16 GB DDR4 3000 MHz - 1660S Gaming X - ML240L V. 2 - XPG S40G 1TB M.2 - MAG 100R - Samsung LC24FG73FQMXUF.

Arkada bir Google Meet toplantısı açıkken herhangi bir YouTube videosu açıp ilerletmeye çalıştığımda hem videodan hem toplantıdan cızırtı sesi geliyor. İnternetten kaynaklanabilir mi sorun diye düşündüm. İnternetim 50 MB/s paket. Speedtest.net'te 50/5, Steam'de 3mb/s alıyorum.

GeForce Experience yükleyip yeniden dener misin?
Yükledim. Seste ve görüntüde takılma yaşanmıyor artık. Ancak yükledikten sonra hatrı sayılır derecede bir fps kaybı yaşadım. Ben de sürücüyü güncelledikten sonra sildim yazılımı. Şuan az arttı gibi ama VALORANT'ta 200-250 arası alırken şuan 160-180 alıyorum. Ekranım 144hz olduğu için şuan bir sorun çıkarmıyor ancak yayın açtığımda büyük ihtimalle düşecek bayağı bir fps.

Yeni konular

Geri
Yukarı