Windows 10 Sıfırdan mı Kurmak, Yükseltme mi Yapmak?

İlk yayınlandığında yükseltme işlemi yapmadan lisans anahtarı etkinleştirilemiyordu.

Ama o zamanlar bir fısıltı vardı şimdilik diye.

İnşallah öyledir zira elimde key var orjinal yükseltme yapmadım diye kullanamıyordum :)
Valla denemedim ama öyle yazıyorsa öyledir. Yeni güncellemede var bu özellik. Ona göre indirin ISO yu. Sonra elinizde kalma ihtimali var. Kalmasa bile uğraşacağınız kesin.

Temiz yükseltme de yapabilirsiniz. Eski işletim sistemini kurup etkinleştirip windows 10 medya oluşturma aracı ve ya iso içini açıp setup.exe çalıştırarak kurulum yaparken otomatik seçilen ayarları koruma seçeneğine tıklayıp 2. seçenekle temiz kurulum başlatabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 10586 kurup ürün anahtarınızı girerek de sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Kesinlikle sıfırdan kurmanız önerilir.Hem bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır hemde format sırasında eski windows'un dosyaları kopyalanmayarak daha hızlı bir format süreci oluşacaktır.

Bu sabah 8.1 in üzerine kurdum.
Yanlız ikiside aynı kapıya çıkıyor, eski dosyaları saklamak istiyor musunuz diye soruyor.
Ben saklamak istemedim komple sildim 8.1 i Windows 10 kurdum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı