Wİndows 10 sıfırdan nasıl kurulur?

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar Windows 10 için son 6 gün. Ben Windows 10'u 8.1 üzerine güncelleme alarak değil sıfırdan kurarak geçmek istiyorum. Bunun için .iso kalıbı indirip sıfırdan kurulum yapıp 8.1 lisansımı kullanarak aktif hale getirebilir miyim ? @Recep Baltaş siz konuya hakimsiniz bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarı ile ilk geçiş için yükseltme şeklinde geçmek zorundayız. Daha sonra temiz kurulum yapabileceğiz. Ancak bu nasıl olacak kesin bir bilgim yok. Açıkçası merak ediyorum bu konuyu.

ISO'yu USB'ye yazıyorsunuz ve USB'den kurulumu çalıştırıyorsunuz. Boot etmek şart değil. Sonrasında kurulum ekranında size seçenek kuruluyor. İster temiz kurun, ister yükseltme yapın. Rehberini hazırlayacağız.
O kısımları biliyorum @Recep Baltaş kastım sıfırdan kurum sonrası lisanslama nasıl olacak, hangi iso kalıbı ile kurulum yapacağız 8.1 lisansımız sıfır kurulum sonrası kabul görecek mi ?

Aktive edilmiş ve lisanslı Windows 7.1 veya 8.1 ile çalışan cihazınızı bir kez in-place upgrade ile Windows 10 yükseltirseniz, aynı cihaz üzerine yapılacak sonraki temiz kurulum yüklemeleri için aktivasyon işlemi ürün anahtarına gerek duymadan gerçekleşir. Buradan Windows 10 aktivasyon servisinin cihaz donanımıyla bir ilişkisi olacağı sonucu çıkıyor.(Alıntıdır.) @brltpc

Aktive edilmiş ve lisanslı Windows 7.1 veya 8.1 ile çalışan cihazınızı bir kez in-place upgrade ile Windows 10 yükseltirseniz, aynı cihaz üzerine yapılacak sonraki temiz kurulum yüklemeleri için aktivasyon işlemi ürün anahtarına gerek duymadan gerçekleşir. Buradan Windows 10 aktivasyon servisinin cihaz donanımıyla bir ilişkisi olacağı sonucu çıkıyor.(Alıntıdır.) @brltpc
Teşekkürler. Bekleyip göreceğiz nasıl olacak.

Evet bende rezerve ettim ve yükseltme yapacağım. Sonrasında da ISO indirip temiz kurulum yapacağım. Lisans gözükecek mi bunu bende merak ediyorum...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı