Windows 10 Sıfırlama %51'de Takılması

Wustafa

Hectopat
Daha fazla  
Freedos olarak aldığım laptopa Technopat rehberleri yardımıyla USB bellekten Win 10 kurdum 2 haftadır her şey sorunsuz ilerliyordu dün tak diye takıldı bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor dedi. Neyse kapandı açıldı ekran kartını okumuyordu. Driverları silip tekrar kurdum yok ne yaptıysam olmadı. Sabah bilgisayarcıya götürdüm format atmamı istedi ben de geldiğimde bilgisayarı sıfırlamaya başladım %51'e kadar geldi fakat 4 5 saattir %51'de takıldı kaldı bi yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırlama yapmayıp temiz kurulum yapsanız Technopat rehberine bakarak daha iyi olurdu. Sıfırlamayı daha önce deneyip pişman olan biri olarak kesinlikle değmiyor sıfırlama. Uzun sürmesi de ayrı bir olay. Ben de tahmini 3-4 saat mıne beklemiştim. Bu arada halen takılı kaldı mı, ilerleme olmadı mı? Önemli dosyalarınız yoksa bilgisayarda temiz kurulum yapmalısınız.

Temiz kurulum kesin çözdümdür. Temiz kurulumda bile takılmaya devam ediyorsa veri bozulmuş olabilir USB'deki. USB'yi biçimlendirip dosyaları rehbere göre tekrar yazıp temiz kurulumu yapmanız gerekiyor.

Sıfırlama yapmayıp temiz kurulum yapsanız Technopat rehberine bakarak daha iyi olurdu. Sıfırlamayı daha önce deneyip pişman olan biri olarak kesinlikle değmiyor sıfırlama. Uzun sürmesi de ayrı bir olay. Ben de tahmini 3-4 saat mıne beklemiştim. Bu arada halen takılı kaldı mı, ilerleme olmadı mı? Önemli dosyalarınız yoksa bilgisayarda temiz kurulum yapmalısınız.
Halen takılı kalmıştı bende kapatıp tekrar açıp del tuşu ile bios a girip sıfır kurulum yapmaya çalışıcam umarım yine bir şey olmaz

Ekleme: Benim için sıfırlama asla çözüm değildir, imlecinizi yanına bile yaklaştırmayınız.
Şu an windows yükleniyor yazısı geldi karşıma %10 da. Tamamlanınca temiz kurulum mu yapmış oluyorum? pek bilgim yok açıkçası kusuruma bakmayın yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Şu an windows yükleniyor yazısı geldi karşıma %10 da. Tamamlanınca temiz kurulum mu yapmış oluyorum? pek bilgim yok açıkçası kusuruma bakmayın yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Benim asıl kafama takılan ekran kartını okuyacak mı? çünkü sorun durduk yere ortaya çıktı
Klasik win tercihlerini yaptı klavye seçimi bölge internet baglantısı falan şuan "bu işlem bir kaç dakika sürebilir" sürecinde
şuan masaüstündeyim her şey sıfır fakat ekran kartı nı yine okumuyor geforce experience indirip bakıcam bakalım olacak mı

Son düzenleme:

Benim asıl kafama takılan ekran kartını okuyacak mı? çünkü sorun durduk yere ortaya çıktı
Klasik win tercihlerini yaptı klavye seçimi bölge internet baglantısı falan şuan "bu işlem bir kaç dakika sürebilir" sürecinde
şuan masaüstündeyim her şey sıfır fakat ekran kartı nı yine okumuyor geforce experience indirip bakıcam bakalım olacak mı
Temiz kurulum dediğimiz şey diski biçimlendirerek kurmanız yani diskteki tüm veriler silinir, freedos'a kurar gibi kurulur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı