Windows 10 Sıfırlama: Dosyalarımı Sakla ve Her Şeyi Kaldır Farkı?

Aqyol

Decapat
Yeni kurduğum Windows 10 işletim sisteminde 2 defa mavi ekran almamdan dolayı sistemi sıfırlamak istiyorum. Sıfırlama kısmında iki seçenek var hangisini seçmeliyim?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bana sorarsanız,temiz kurulum yaparak ve istediğiniz programları kurarak Windows Disk Görüntüsü oluşturun. Böylece, bir daha format atmak yerine bu disk görüntüsünü geri yükleyebilir ve 2 dk içinde sisteminizi ilk günkü haline döndürebilirsiniz.
Verileri saklamak istiyorsanız 1. seçeneği, verileri silmek istiyorsanız 2. seçeneği seçeceksiniz.

Büyük ihtimalle sürücü dosyalarından kaynaklanıyor olabilir aldığınız mavi ekranlar. Mümkünatınız varsa yedeğinizi alıp aşağıdaki seçeneği seçin. Sürücüleri tek tek elinizle mi indirmiştiniz yoksa sürücü güncelleştirme programı mı kullanmıştınız?

Bana sorarsanız,temiz kurulum yaparak ve istediğiniz programları kurarak Windows Disk Görüntüsü oluşturun. Böylece, bir daha format atmak yerine bu disk görüntüsünü geri yükleyebilir ve 2 dk içinde sisteminizi ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

Çözüm
Sürücüleri anakartın sitesinden indirmem daha mı faydalı olur?

Ben hep öyle yapıyorum. Ayrıca PC'yi 0'lama seçeneğinde, Imaj dosyasına ne kayıt edildiyse o yüklenir. Sen imaj dosyasını komut istemciyle silip yeniden de oluşturabilirsin. O zaman oluşturduğun şekilde yüklenir.

Sürücüleri anakartın sitesinden indirmem daha mı faydalı olur?
Windows 10 internet hızınıza bağlı olarak 10-30 dk içinde hepsini yükler zaten. Bence gerek yok ama illa güncel olsun derseniz ekran kartını siteden indirmeniz yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı