Windows 10 Sıfırlama Yapmak

burak ünal 28

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi benim şöyle bir sorum olacak. Benim laptobu Windows 8.1'li sistemle vatandan almıştım. Zamanında Windows 10'a yükselttim. Şu an hala w10 kullanıyorum. Hafifden bir yavaşlama olduğu için ben ayarlardan bu bilgisayarı sıfırlayı kullanıcam ama eğer öyle dersem PC 8.1'e mi döner ? Dönerse de ben yeniden 10'a ücretsiz bir şekilde dönebilir miyim ? Çünkü bildiğiniz üzere ücretsiz w10 a geçişlerin süresi doldu. Soru biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar kısmından sıfırlama yaparsan tekrar windows 10 yüklenir ve internete bağlandığında otomatik etkinleştirir. Hatta sıfırla dedikten sonra sadece dosyaları kaldır dersen ilk haline döner windows 10.
Ama bilgisayarı recovery yaparsan orijinal windows 8e döner fabrika ayarlarına. Her iskisi olmasa bile kendin sıfırdan format ta atsan eger yüklü olan windows 10 versiyonunu tekrar kurduğun sürece sürüm fark etmez 1511 ve ya 1607 formattan sonra yine otomatik etkinleştirecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı