Çözüldü Windows 10 şifre ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar. Dün @THE_MILLER hocamızın HijackThis konusundaki tavsiyelerini uyguladım. Bir sorun çıkmadı. Sağ olsun ekran geçişleri vs. de hızlandı. Ama fixlememi söylediklerinden biri sanırsam login ekranının arka planı için kullandığım ufak bir uygulama ile ilgiliydi. Zira fixledikten sonra, şifre ekranından önceki saati gösteren ekranın arka plan resmi kayboldu. Ben de "Windows 10 Login Changer" (sanırım tam adı böyleydi) ile, ilgili arka planı değiştirmeye yeltendim. Yeltenmez olaydım, şifre ekranı tamamen gitti. :kararsız:

Şimdi gözlemleyebildiğim kadarıyla Windows çalışıyor. Bilgilerim de sanırsam yerli yerinde. Ama sadece şifre ekranı kullanılmıyor. Haliyle oturum da açılmıyor. Aşağıya resimleri de koydum. Sizce ne yapmalı?

Bu arada Windows 10 BIOS ekranından başlangıç onarma ve bilgileri tutarak sıfırlamayı denedim. Ama maalesef ikisi de işe yaramadı. Umarım büyük bir sıkıntı yoktur. :üzgün:

Güncelleme: Güvenli moda da giriş yapılamıyor maalesef. Ama Windows'un ve oturumumun hala yerli yerinde olduğuna eminim. Çünkü Windows 10'un BIOS'unda oturum şifrem soruluyor. Sadece ama sadece normal şifre ekranı kayboldu sanırım. Nasıl giriş yapacağımı hala çözemedim. Kafayı sıyırıcağım. :lanet:
@Recep Baltaş @MF @THE_MILLER @Akif

1499980654506.jpg
1499980661362.jpg
1499980669226.jpg
1499980675881.jpg
1499980681634.jpg

[Çözüm]: Selamlar. Aslında geçen hafta çözdüm sorunu. @Nonpasaran hocamın sağolsun büyük yardımları dokundu çözümde. Çözüm şöyle ki, #Gelişmiş Başlangıç Menüsünden sistemi geri yüklüyoruz. :D Tek yapmamız gereken sadece bu. :)

#Sistem Geri Yükleme ile ilgili oluşabilecek en büyük tereddütünüz "Bilgilerim kaybolacak mı?" şeklinde olacaktır. Cevabı ise "Hayır!". Kişisel bilgileriniz kaybolmaz. Ama bazen geri yükleme sırasında bazı programlar silinebilir ya da değişebilir. Bunu tespit etmek için ise geri yükleme ekranındaki "Etkilenen Programları Tara"yı seçin. Eğer geri yükleme sonrası bir program değişecek ya da silenecekse ilgili ekranda belirtilecektir. (y)

Bu arada ilgili çözüme ulaştığım soru da şuralarda. #Disqus | Enpedi

Tekrardan ilgilenen, ilgilenmeyen herkese çok teşekkürler. ^_^

Son düzenleme:
Etiketlerin işlenmemiş. Konunu şimdi gördüm. HJ ile yapılanları sistem geri yüklemeye bile gerek duymadan geri alabiliyorsun. İlgili konuda belirtseydin söylerdim.
Dert değil hocam çözdüm sonuçta. Yine de sağolun. [emoji106]

Ama konu başlığını "[Çözüldü] Windows 10 Şifre Ekranı Gelmiyor" şeklinde değiştirebilirsek daha hoş olur. Aynı sorunu yaşayanlar direkt çözümlü konuya gelirler bu sayede. [emoji56]

Aynı sorundan muzdaribim, sistem ger yükleme yapamıyorum çünkü önceden oluşturulmuş hiçbir geri yükleme noktası yokmuş bende. Peki şimdi ne yapacağım?

Geri
Yukarı