Windows 10 şifreyi nasıl kaldırabilirim?

Acfergo

Hectopat
Bilgisayarı format sonrası kurarken pin koymamı istedi. Geçme seçeneği yoktu. Ben de ilerde zaten iptal ederim diye aklımda kalacak 4 haneli bir pin seçtim ve bir süre öyle idare ettim. Pin'i kapatmanın bir yolunu bulamayınca kullanıcı adı + şifre oluşturmayı denedim. Planım kullanıcı adı ve şifreyi sonradan silebilirsem tamamen kurtulmak üzereydi. Bir tik var bunları sormaması için. Onu kaldırdım internetten görüp ama işe yaramadı. Bilgisayarı her açtığımda "kullanıcı adı ve şifre yanlış" uyarısı veriyor. Tamam dersem kullanıcı adı şifre girdirtiyor. Sisteme tekrar girilebiliyor. Onun yerine bari pin yazayım daha kısa en azından düşüncesiyle "kullanıcı adı şifre yanlış" ibaresine tamam dedikten sonra sol alttaki iki seçenekten üstteki olanı seçiyorum. Nedense 2 seçenek var. Ve o durumda da bazı yetkiler nedense olmuyor. As bilgisayar diğeriymiş gibi algılıyor ve pin girdiğimde bazı şeyleri silmeme bile izin vermiyor. Windows 10 kullanıyorum bu arada. Şifre girmeden bilgisayara girebilmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de 2 kullanıcı çıkıyor ilk format attığımda. Asıl hesabı seçip, şifre ile giriş yapıyorum. Ardından arama yerine netplwiz yazarak, gelen pencereden yukarıdaki tiki kaldırıyorum. Buna ek olarak hesap ayarlarından PIN kısmını da kaldırıyorum. Bu ikisini yaptıktan sonra bende daha şifre sormuyor.

Bende de 2 kullanıcı çıkıyor ilk format attığımda. Asıl hesabı seçip, şifre ile giriş yapıyorum. Ardından arama yerine netplwiz yazarak, gelen pencereden yukarıdaki tiki kaldırıyorum. Buna ek olarak hesap ayarlarından PIN kısmını da kaldırıyorum. Bu ikisini yaptıktan sonra bende daha şifre sormuyor.
Bunu denediğimde yine önüme 2seçenek geliyor ve birisi kullanıcı adı + parola istiyor diğeri sadece parola istiyor pin ise hiç istenmiyor. Illa birisi istenecekse en azından pin girerim o daha iyi. Olmadı malesef.

Belki bu yardımcı olabilir.
Yerel hesap açınca tüm kısayollar tüm masaüstü programlar gitti. Ben de tekrar microsoft hesabına geçtim. Adminler konuyu çözüldü olarak değiştirebilir. Yeni şeyler denemekten bezdim. Pin girmeyle devam etmeye karar verdim.

Bunu denediğimde yine önüme 2seçenek geliyor ve birisi kullanıcı adı + parola istiyor diğeri sadece parola istiyor pin ise hiç istenmiyor. Illa birisi istenecekse en azından pin girerim o daha iyi. Olmadı malesef.

Önce şifre girmeli olarak değiştirdim. Sonra tekrar kaldırdım. Belki işe yarar.

Geri
Yukarı