Çözüldü Windows 10 Silinemeyen Dosya Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Diskimde uzun isme sahip bir dosya vardı. Bu dosyayı bir süre önce silmiştim ancak geri dönüşüm kutusu içerisinde halen yer kapladığını fark ettim. Geri dönüşüm kutusunu boşaltmama rağmen dosya içerisinde görünüyor ve silmeye çalıştığımda da "böyle bir dosya yok" şeklinde hata veriyor.

Screenshot_1.png

Dosyanın kapladığı alan sorun değil ancak orada bulunması beni rahatsız ediyor. Nasıl ortadan kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C:\$Recycle.Bin klasörünün içindeki klasörleri silmeyi deneyin.
Dosyalar D diskine ait.

Dosyanin ve klasörün adini degistirin silinir mesela ABC falan yap. Windows uzun isimli klasör ya da dosyalarda silme ve tasima sorunu yasatir.
Adını Windows ve komut satırı ile değiştirmeyi denedim ama ikisi de aynı hatayı verdi.

LockHunter ile silmeyi deneyebilirsin.
Bu programı sanırım sorun olduğu zamanlarda denemiştim. Bu sorunu çözememişti.

Dosyayı masaüstüne geri yükleyip rar olarak sıkıştırıp rar halini silip geri dönüşüm kutusundan da böylece rar olarak silmeyi deneyebilirsiniz.
Dosyaya herhangi bir müdehale(taşıma, kopyalama, adını değiştirme, silme) yapılamıyor.

Çözümü kendim buldum:
DelInvFile (Delete Invalid File) adlı program ile dosyayı direkt sildim. Ardından klasör silinemez olunca bilgisayarı yeniden başlatıp normal şekilde sildim ve sorunu çözdüm.

Çözümü yazdım çünkü bu sorunu ileride yaşayan kişilere yardımcı olabilir.

Yine de yardımlarınız için sağ olun.
Merhaba, aklıma bir çözüm geldi ama olur mu bilemedim.

Dosyayı masaüstüne geri yükleyip rar olarak sıkıştırıp rar halini silip geri dönüşüm kutusundan da böylece rar olarak silmeyi deneyebilirsiniz.

Ek olarak gördüm ki o dosya var sadece ve gerisi yok, silinen dosyaları tutmadığınızı varsayarak söylüyorum.

Geri Dönüşüm kutusuna sağ tık özellikler deyin. Çıkan pencerede seçilen diskten bir dosya silerken uyarı verilip verilmeyeceğini, silinen dosyanın geri dönüşüm kutusuna atılmadan yok edilip edilmeyeceğini ve geri dönüşüm kutusu için özel bir boyut belirleyebilirsiniz.

C:\$Recycle.Bin klasörünün içindeki klasörleri silmeyi deneyin.
Dosyalar D diskine ait.

Dosyanin ve klasörün adini degistirin silinir mesela ABC falan yap. Windows uzun isimli klasör ya da dosyalarda silme ve tasima sorunu yasatir.
Adını Windows ve komut satırı ile değiştirmeyi denedim ama ikisi de aynı hatayı verdi.

LockHunter ile silmeyi deneyebilirsin.
Bu programı sanırım sorun olduğu zamanlarda denemiştim. Bu sorunu çözememişti.

Dosyaya herhangi bir müdehale(taşıma, kopyalama, adını değiştirme, silme) yapılamıyor.

Çözümü kendim buldum:
DelInvFile (Delete Invalid File) adlı program ile dosyayı direkt sildim. Ardından klasör silinemez olunca bilgisayarı yeniden başlatıp normal şekilde sildim ve sorunu çözdüm.

Çözümü yazdım çünkü bu sorunu ileride yaşayan kişilere yardımcı olabilir.

Yine de yardımlarınız için sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı