Windows 10 simgeler kayboldu

Kamar33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ben geçtiğimiz temmuz ayında windows 10 kurulumu yaptığım bilgisayarımda yakın zamanda çok sık problemler yaşamaya başladım.

-Şu sıralar ses simgesine sağ tıklayınca hiçbir şey olmuyor. Ses düzeyi karıştırıcısını açamıyorum bu nedenle ve bluetooth kulaklığımla hoparlör arasında geçiş de yapamıyorum. Ancak ayarlar menüsünden ulaşabiliyorum.
-Dün nedensizce pil simgesi kayboldu ve yeniden başlatana kadar geri gelmedi.
-Bluetooth simgesi görev çubuğunda gözükmüyor artık. Yine ayarlardan kontrol etmek zorunda kalıyorum.
-Daha önce olmazken şimdi oynadığım oyunda 5 saniye kadar cıızzrrrıııtt diye bir yüksek cızırtımsı ses geliyor(5 saniye boyunca) oyun donuyor ve sonra devam ediyor. FPS düşüşünden bahsetmiyorum. Oyun kitleniyor ve ses çıkışı kafayı yiyor 5 saniyeliğine.

Denediklerim:
- sfc /scannow komutunu kullandım.
- Hataları bulup çözemeyeceğini söyleyince DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu kullandım.
- Sorunları çözdüğünü söyledi kapatıp açtım bilgisayarı ve sfc /scannowu tekrar çalıştırdım. Sorunları çözdüğünü söyledi yeniden kapatıp açtım bilgisayarı.
Ve şuan bluetoothum gözükmediği gibi ses'e sağ tıkladığımda bir şey olmuyor hala. Kapatıp açtığımda geçiçi olarak çözülüyor olabilir ama bunun sürekli olması bir sorun olduğu anlamına geliyor muhtemelen.

Windows 10'da başka nasıl hata tarama/düzeltme yapabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Windows'um lisanslı.

Açıkçası belki yeni bir kurulum yapmadan da bir çözüme ulaşabilirim sanmıştım ancak yine de cevabınız için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı