Çözüldü Windows 10 Simgeler Kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erhanbas

Decapat
Merhabalar,
Bilgisayarımda 2 gün önce gerçekleşen bir olay var, simgelerim kayboldu ve ne yaptıysam sorunu çözemedim. Daha önce başına böyle bir sorun gelen arkadaşlar var mı? Var ise yardımcı olabilir mi?
Untitled-2 copy.jpg

Çözüm
Denilenlerin hepsini yaptım ama sonuç aynı
Hımm. Demek olmadı. Sanırım yazı dosyalarında sorun olmuş. O zaman son olarak şu yöntemi dene kardeşim. C ye gir Windows klasörüne ve sonra da WinSxS klasörüne girip sağ üstteki arama bölümüne segmdl2.ttf yazıp arat. Arama işlemi uzun sürebilir lütfen tamamlanmasını bekle. Çıkan sonuçta segmdl2.ttf dosyasına sağ tıklayıp YÜKLE yi seç ve yükleme tamamlanınca bilgisayarını yeniden başlatıp kontrol et ve lütfen sonucu bana söyle
Bunları görüntülemek için masaüstüne sağ tıkla görünüm’ü ve ardından masa üstü öğeleri göster’i seçin. Masaüstünüze Bu Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu ve daha fazlası gibi simgeler eklemek için:
başlangıç düğmesini seçin ve ardından ayarlar * kişileştirme > temalar seçeneğini belirle
Temalar > İlgili Ayarlar altından masa üstü ayarları'nı seçin.

Bunları görüntülemek için masaüstüne sağ tıkla görünüm’ü ve ardından masa üstü öğeleri göster’i seçin. Masaüstünüze Bu Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu ve daha fazlası gibi simgeler eklemek için:
başlangıç düğmesini seçin ve ardından ayarlar * kişileştirme > temalar seçeneğini belirle
Temalar > İlgili Ayarlar altından masa üstü ayarları'nı seçin.

Masaüstündeki simgelerim duruyor fotoğrafta gösterdiğim iconlar gitti. ne yaptıysam çözülmedi.

Bunları denedin mi kardeşim? Ek olarak Yeni Kullanıcı oluşturup denedin mi? Eğer bunları yapmana rağmen sonuç alamadıysan bir de şunu dene kardeşim. Dosya Gezginindeki satıra %userprofile%\AppData\Local yapıştır enterla ve oradaki IconCache.db dosyasını bul ve sil. Windowsu yeniden başlat ve sorunu kontrol et beni bilgilendir lütfen

Windows10 Hata Onar CMD.PNG
Windows10 Hata Onar CMD.PNG

Denilenlerin hepsini yaptım ama sonuç aynı
Hımm. Demek olmadı. Sanırım yazı dosyalarında sorun olmuş. O zaman son olarak şu yöntemi dene kardeşim. C ye gir Windows klasörüne ve sonra da WinSxS klasörüne girip sağ üstteki arama bölümüne segmdl2.ttf yazıp arat. Arama işlemi uzun sürebilir lütfen tamamlanmasını bekle. Çıkan sonuçta segmdl2.ttf dosyasına sağ tıklayıp YÜKLE yi seç ve yükleme tamamlanınca bilgisayarını yeniden başlatıp kontrol et ve lütfen sonucu bana söyle

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı