Windows 10 Sınama Modu Nedir?

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam. Bilgisayarımın sağ altında böyle yazıyor. Anlamı nedir?

Ek Açıklama 2019-08-26 232519.png

Bu ileti, bilgisayarınız sınama modunda çalıştığı için görüntülenir.

Sınama modu iletisi, işletim sisteminin sınama imzalama modunun bilgisayarda başlatıldığını gösterir. Yüklü bir program sınama aşamasındaysa Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmamış sürücüleri kullandığı için sınama imzalama modu başlatılabilir.

Microsoft, kullanıcıların kimlik doğrulama sertifikası sağlamaya gerek duymaksızın programları sınayabilmesi için sınama modunu Windows'a eklemiştir.

Bu yazıdan kurtulmak için;

Başlat menüsüne sağ tıkladıktan sonra Komut İstemcisini yönetici olarak çalıştırın. Buraya bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF yazdıktan sonra Enter tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Yazı kaldırılmamış olursa aynı yere gelip slmgr /upk ve slmgr /rearm komutlarını girip Enter tuşuna basıp yeniden başlatın.

Bu yazıdan kurtulmak için;

Başlat menüsüne sağ tıkladıktan sonra Komut İstemcisini yönetici olarak çalıştırın. Buraya bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF yazdıktan sonra Enter tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Yazı kaldırılmamış olursa aynı yere gelip slmgr /upk ve slmgr /rearm komutlarını girip Enter tuşuna basıp yeniden başlatın.

DİKKAT!! "slmgr/upk" kodu windows ürün anahtarını silmektedir geri getirmeyi başaramayacak arkadaşların kullanması tavsiye edilmez.!!

- Alternatif bir çözüm olarak bunu öneriyorum, ben kullanıyorum;

Cmd'yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra, aşağıda ki kodların ikisinde aynı anda yapıştırıp Enter'liyoruz." İşlem başarıyla tamamlandı " uyarısını aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve sorun çözülmüş oluyor.

1.komut: bcdedit.exe -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS
2.komut: bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

Ben yönetici olarak çalıştırıp aynı kodları yazıp enterladım. İşlem başarılı dedi. Yeniden başlattım ama yazılar duruyor hala

Ben yönetici olarak çalıştırıp aynı kodları yazıp enterladım. İşlem başarılı dedi. Yeniden başlattım ama yazılar duruyor hala
Merhaba,
Cmd'yi yönetici modunda açıp ardından;
1. Komut: "bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF"
2. Komut "slmgr /upk"
3. Komut "slmgr /rearm"
komutlarını sırasıyla girip Enter tuşuna basıp bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyip bizi bilgilendirir misiniz?

Ben sınama modunu açmak istiyorum bir programı kulanabilmek için ne yapmalıyım daha önce açıktı ama kapanmış

Ben sınama modunu açmak istiyorum bir programı kulanabilmek için ne yapmalıyım daha önce açıktı ama kapanmış
OFF yazan yeri ON olarak yazdığında açılması lazım denemedim ancak neden açmak istediğini merak ettim açıkçası.

Geri
Yukarı