Windows 10 Sistem Açılmıyor

Gri Madde

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, sorunum yaklaşık olarak 1-2 saat önce başladı. Öncelikle sizlere sorunun nasıl başladığını anlatayım.
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum yaklaşık olarak 3-4 gün önce yaptığım Windows 10 güncellemesinden sonra bilgisayarımda yavaşlamalar, takılmalar meydana gelmeye başlamıştı buna rağmen sorunsuzca çalışıyordu, 2-3 gün bu şekilde devam etti, bugün ise Discord, Google Chrome gibi uygulamalar açık iken takılmalar yaşamaya başladım her zaman ki gibi ardından virus programını açıp bilgisayarı taratmaya başladım fakat kullandığım virus programı aşırı derecede yavaş tarıyordu ki bunu daha önce yapmazdı, sorunum tam o sıra başladı Windows aşırı derecede takıldı ve bir anda dondu kaldı fakat fareyi hareket ettirebiliyordum, ben de virus taramasını kapattım fakat Windows donup kaldı fareyi kullanabilmeme rağmen hiçbir program açılmıyor, hiçbir yere giremiyordum görev yöneticisi dahi açılmıyordu.
Ben de bilgisayarın reset düğmesine tıkladım ve reset attım, bilgisayar tekrar açılırken Windows 10 logosu ve altta dönen yuvarlak şey geldi fakat gerektiğinden çok uzun bir süre boyunca dönmesine rağmen masaüstü bir türlü açılmadı şimdi ise aynı hatayı alıyorum Win 10 logosu geliyor, yuvarlak şey geliyor fakat 15-20 dakika boyunca öylece dönüyor ardından siyah ekran veriyor ve kalıyor. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun çözümü temiz kurulum. Hard Disk'te buna sebep olabilir. Aynı sorunu yaşadım ama hard diskimi yeni kasama takıp taramıştım. Hiç bir sorun görmedi. Dediğim gibi ya temiz kurulum ya da HDD kaynaklı. Başka PC'ye takma şansınız var mı diski?

Malesef başka bir pc ye takma şansım yok fakat reset attığım zamanlarda şu hata ile de karşılaştım. "Reboot and Select proper Boot device or Insert boot media in selected Boot device and press" bunu google'da arattığımda sorunun HDD kaynaklı olduğunu söylediler.

Bu sizde önceden de bulunan bir sorun. Diskiniz %95 ihtimalle arızalı ve değiştirilmesi gerekiyor. Son güncelleme bende de takılmalara sebep oldu, seninle aynı şekilde bilgisayarımı kullanamaz oldum ama açılış hızında bir değişim olmadı. SSD olmasına rağmen dediğin gibi programlar açılmıyor, fare takılıyor, müzikler takılarak oynuyordu. Ayrıca boşta işlemci kullanımı %50 seviyelerinde, birkaç program açtığınızda ise %80 konumuna çıkıyordu.

1709 sürümüyle temiz kurulum yapın. HD Tune Pro ile Health sayfasının görselini paylaşın ardından Error Scan sayfasından "Quick Scan" tikli olmadan tarama yaptırın. Tüm noktalar tarandığında onun da görselini paylaşın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı