Windows 10 Windows Defender açılmıyor

Daha fazla  
Windows Defender'ı açmaya çalıştığımda:

Bu uygulama grup ilkesi tarafından devre dışı bırakıldı;

Kötü amaçlı ve ya istenmeyen yazılımları denetlemek için başka bir uygulama

kullanıyorsanız, bu uygulamanın durumunu denetlemek üzere Güvenlik ve Bakım'ı kullanın.

Bu uygulamanın çalışmasına izin vermek için güvenlik yöneticinize başvurarak grup ilkesi aracılığıyla programı etkinleştirmesini sağlayın yazıyor. Bir öneriyi dinleyerek
Grup İlkesi-Yerel Bilgisayar İlkesi-Yönetim Şablonları-Windows Bileşenlerine girdim ama orada Windows Defender'ı bulamadım.

Bir başka öneriyi dinleyerek
Çalıştır- Services.msc -Windows Defender bölümüne girdim. Oradaki Windows Defendera tıklayıp Başlat dedim. Yaklaşık 7 saniye bir şey doldu. Sonra ise:

Windows Yerel Bilgisayar üzerindeki Windows Defender Hizmeti hizmetini başlatamadı.

Hata 577:Windows bu dosyanın dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir yazılım ve donanım değişikliği, hatalı imzalanmış ya da bozuk ve ya bilinmeyen kaynaktan gelen kötü niyetli yazılım olan bir dosya yüklemiş olabilir.
Yazıyor. Windows Defender'ım dün çalışıyordu. Dün bilgisayarıma virüs istilası başladı. Aralıksız 3.30 saat virüsleri silmeye çabaladım. Windows Defender o sırada kapandı Ben de Eset Nod32-Anti Malware-AdwCleaner yükledim. Şu an virüs saldırısı yok. Varsa da kendilerini göstermiyorlar. EsetNod32'yi sonradan sildim.

Virüs çeşitleri:
Çince yazıları olan antivirüs geldi, LuDaShi diye çince bir yazılım daha geldi, saat resimli bir virüs geldi, Satranç tahtasına benzeyen bir virüs dışında daha 4-6 virüs geldi.

Windows 10 Pro kullanıyorum yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı