Çözüldü Windows 10 sistem birden mavi ekran verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aseiuzmein

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar bugün forumda dolaşırken bilgisayarım bir anda mavi ekran verdi ve mavi ekrandan beri Microsoft Store'den yüklediğim ve başlangıçta açılan hiçbir uygulama açılmıyor elle açmak durumundayım. Minidump dosyası burada yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Kaspersky'ı kaldır.

DDU ile sürücünü kaldır geforce experience üzerinden özel kurulum yaparak tekrar kur. Yan paketleri eski.
Rich (BB code):
13: kd> lmDvmnvhda64v
Browse full module list
start             end                 module name
fffff802`53fc0000 fffff802`53fde000   nvhda64v   (deferred)            
    Image path: \SystemRoot\system32\drivers\nvhda64v.sys
    Image name: nvhda64v.sys
    Browse all global symbols  functions  data
    Timestamp:        Fri Jan 20 13:48:10 2023

Control center'ı kaldır.

Senin için bu çözüm olur 👍
Monster laptoplarda modlar arası geçiş için kasada bir tuş olmuyor mu? Yanlış anlama bilmediğimden soruyorum.

Control Center konusunda Monter'a mail at, aldığın mavi ekrandan bahset ve Center sürümünü belirt. Destek ekipleri bu konuda sana yeni bir Control Center sürümü atıp soruna kökten çözüm sağlıyorlar halihazırda.

Kaspersky yerine bir şey önermem. Defender'ı yeterli buluyorum, ayrıca diğer anti v. Mavi ekranlara sebep olan şeyler olduğu için pek kullanmıyorum. Konu açabilirsin öneri için.

Hocam sanırım mod değiştirme olayının normalde F tuşlarından birinde olması gerekiyor ama sanırım Monster'da yok normalde anti virüs olarak Malwarebytes kullanıyordum ama konu açınca Kaspersky ve Hitman Pro'ya geçtim(Hitman Pro'yu sıklıkla dosya indirdiğim için kullanıyorum denemesi bitsin silerim büyük ihtimal) mail olayını da yaparım siz ve diğer arkadaşlar sağ olun ilgilendiğiniz için.

Hocam sanırım mod değiştirme olayının normalde F tuşlarından birinde olması gerekiyor ama sanırım Monster'da yok normalde anti virüs olarak Malwarebytes kullanıyordum ama konu açınca Kaspersky ve Hitman Pro'ya geçtim(Hitman Pro'yu sıklıkla dosya indirdiğim için kullanıyorum denemesi bitsin silerim büyük ihtimal) mail olayını da yaparım siz ve diğer arkadaşlar sağ olun ilgilendiğiniz için.

Mailden kasıt bu, bu arada 😆

KEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe upperfilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise upperfilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

KEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe upperfilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise upperfilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

Yapamayacağını söylemiş zaten. Ayrıca böyle bodozlama şekilde verme bu bilgiyi bilinçsiz bir kullanıcı bilgisayarı bozabilir.

Geri
Yukarı