Windows 10 sistem bölümleri gitti

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Bilgisayarımda Windows 10 vardı. Dualboot Mojave kuracaktım. USB'den diski formatladığımda Windows 10'un sistem partisyonları gitti. Ama bilgilerim duruyor. 16 MB, 100 MB, 500 MB olan bölümler gitti. Gerçekten önemli bilgilerim var diskte. Şu anda Windows 10'u boot edemiyorum. Geri getirmenin bir yolu var mıdır? CMD üzerinden bcdboot diskpart falan.

CMD üzerinden diskpart vb araçlarla shrink volume diyerek boş bir alan oluşturma imkanın olabilir belki, oluşturduğun bu diske temiz bir kurulum yapıp asıl diske erişebilirsin (sistem diski için kullanılabilir mi kesin bir fikir belirtemiyorum)

Live ISO aracılığıyla şansını deneyebilirsin.

CMD üzerinden diskpart vb araçlarla shrink volume diyerek boş bir alan oluşturma imkanın olabilir belki, oluşturduğun bu diske temiz bir kurulum yapıp asıl diske erişebilirsin (sistem diski için kullanılabilir mi kesin bir fikir belirtemiyorum)

Live ISO aracılığıyla şansını deneyebilirsin.

Live ISO ile eriştim diyelim. Ben bu bilgileri USB'ye atıp yedeklemem lazım o ne olacak? Live ISO'dan USB'ye erişemiyorum ki. Ayrıca diskpartta shrink duymuştum ama kullanmasını bilmiyorum. Nasıl oluşturacağım? Ama o 85 GB lik bölüme kurup erişmek mantıklı geldi.

Live ISO ile eriştim diyelim. Ben bu bilgileri USB'ye atıp yedeklemem lazım o ne olacak? Live ISO'dan USB'ye erişemiyorum ki. Ayrıca diskpartta shrink duymuştum ama kullanmasını bilmiyorum. Nasıl oluşturacağım? Ama o 85 GB'lik bölüme kurup erişmek mantıklı geldi.

İnternette ufak bir araştırma ile bulabilirsin, disk bölümlemelerin ne halde bilmiyorum bu sebepten fazla bir şey söyliyemedim, Live ISO aracılığıyla eriştikten sonra gerekli dosyaları RAR aracılığıyla sıkıştırıp bir Cloud servisine yükliyebilirsin veya Live ISO esnasında farklı bir cihazı bağlayıp (telefonda olabilir) cihazın içine aktarım yapabilirsin.

Ek olarak Linux bir Live ISO ile denersen dosya sistemleri farklı olduğundan olumlu bir sonuç alabileceğini düşünmüyorum, bundan dolayı dikkatli bir şekilde ilerlemeni veya teknik bir destek almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı