Windows 10 Sistem Toplama Konularını Ezdi

@brltpc evet, hemen hemen her kese aynı anahtar veriliyor.
Görünen o ki; Windows 10'da key değil anakart çipi önemli. Yani siz yeniden Win 10 kurulumu yaptığınızda donanımı tanıyıp otomatik etkinleşiyor.
Tam emin olalım hocam :) Benim 2. hanedeki kod NPHTM bu şekilde sizde de aynı mı ?

Tam emin olalım hocam :) Benim 2. hanedeki kod NPHTM bu şekilde sizde de aynı mı ?
Saklamaya hiç gerek yok, boyrun::D
2015-07-31 14_40_37-AIDA64 Extreme.jpg

Anakartı değiştirsek gitti lisans :)
Zaten diğer Windows'lar da de öyleydi. (Anakart değişiminde mevcut anahtar kabul edilmezdi.)
Tabi dediğim gibi, donanım değişikliği sonrası sonrası Microsoft ile iletişime geçildiğinde yaniden etkinleştirmek mümkün oluyor. Ben bunu 4-5 defe donanım değişikliği yaptıktan sonra yaptım.

Zaten diğer Windows'lar da de öyleydi. (Anakart değişiminde mevcut anahtar kabul edilmezdi.)
Tabi dediğim gibi, donanım değişikliği sonrası sonrası Microsoft ile iletişime geçildiğinde yaniden etkinleştirmek mümkün oluyor. Ben bunu 4-5 defe donanım değişikliği yaptıktan sonra yaptım.
Hayırlı hocam. Şimdilik yeni sürümün tadını çıkaralım :) Geçen bir video izledim Windows 10 oyun performansı 8.1'e göre düşük kalıyordu ne düşünüyorsun bu konuda ?

Düşük kalabilir, bu çok normal. Hatırlarsanız Win 8 ilk çıktığında o da Win 7'nin gerisindeydi, artı bayağı sorunluydu.

Windows 10 gerçekten çok hoşuma gitti... Yavaşlık stebilite sorunları vb. olur bunlar zamanla aşılacaktır.

Düşük kalabilir, bu çok normal. Hatırlarsanız Win 8 ilk çıktığında o da Win 7'nin gerisindeydi, artı bayağı sorunluydu.

Windows 10 gerçekten çok hoşuma gitti... Yavaşlık stebilite sorunları vb. olur bunlar zamanla aşılacaktır.
Hocam bende sorayım gene sen sıkılmışsın ama ben genede sormak istedim, oyunlarda sıkıntı yaşatıyor mu cidden kimi fps düşüşü falan diyor kimi falan filan vb. Sorun söylüyor.

Arkadaşlar, bu soruların yeri bu konu değil ama söz konusu Win 10 ve Diğer Konu Dışı olunca cevap vereyim:
Eski ve yeni oyunlarda denedim, hiç bir sorun görmedim. Ancak FPS karşıkaştırması yapamadım, zamanım yoktu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı