Windows 10 Sistem yeniden başlatma döngüsüne giriyor ve açılmıyor

DelyPachy

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarım yaklaşık 5 ay önce kendim topladığım üst düzey bir bilgisayar. Bu sorun 1 ay önce de olmuştu, ben de donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüp bilgisayarı parçalarını aldığım vatan bilgisayar bayisine götürmüştüm. Onlar da PSU ve BIOS pilini değiştirip denediler. Bir faydası olmadı, bilgisayar açılmadı. Sonra anakartı servise gönderdiler. Serviste BIOS sürümü güncelleyip slotları temizlemişler. Bilgisayarım bana geri ulaştığında çalışıyordu. Ancak çok geçmeden Windows durup dururken oyunun ortasında ya da internetteyken, müzik dinlerken kısacası herhangi bir zaman kendini yeniden başlatıyordu. Yeniden başlama döngüsüne giriyordu. Yeniden açıldıktan sonra yeniden kapanıp açılıyordu, bir kaç kere tekrarlıyordu. Ama BIOS ayararına girince yeniden başlamıyordu, Windows'u açmaya çalışınca böyle oluyordu. Bu yüzden sorunun bilgisayarımda değil Windows'ta olduğuna emin oldum. Windows mavi ekran sorunu veriyordu. Ben de çık ve Win10'a devam et seçeneğini seçiyordum. Bazen tekrar yeniden başlıyordu ama bazen birkaç saat sorun vermeden çalışıyordu. Ama az önce böyle olmadı. Bilgisayar her zamanki gibi yeniden başlama döngüsüne girmişti ama birkaç defadan sonra hiç açılmadı. Şu an bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda Windows ekranı bile gelmeden kendini yeniden başlatmaya çalışıyor ve daha sonrasında hiç açılmıyor. Bana yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Not: İşlemci sıcaklığında hiçbir sıkıntı yok. Bilgisayar işlemci sıcaklığına bağlı olmadan yeniden başlatma döngüsüne giriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı