Çözüldü Windows 10 sistemde mavi ekran sonrası Ethernet/Wifi simgesi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sLord

Kilopat
RAM'lere XMP açıp PC'yi açtım tam açılışta mavi ekran hatası aldım ne olduysa orada oldu. Şu an Ethernet simgesi gözükmüyor. Ne Ethernet takılıyken ne de Wi-Fi adaptörü takılıyken internete bağlanamıyorum. Bunun dışında bilgisayarda bir sorun yok. BIOS'u sıfırladım. DISM ve SFC scannow çektim bir şey çıkmadı. Anakartın Ethernet driverini indirdim fakat çalıştırdığımda hiç tepki yok. Bir de ayarlardan ağ ve internet kısmına tıkladığım gibi orası kapanıyor. Ustalarım bir el uzatın da çözelim. Teşekkürler. Bilgisayar masaüstü işletim sistemi Windows 10

Çözüm
Güncelleme : Sistem geri yüklemeden sonra ethernet simgesi geri geldi. Sorun çözüldü.
RAM'lere XMP açıp PC'yi açtım tam açılışta mavi ekran hatası aldım ne olduysa orada oldu. Şu an Ethernet simgesi gözükmüyor. Ne Ethernet takılıyken ne de Wi-Fi adaptörü takılıyken internete bağlanamıyorum. Bunun dışında bilgisayarda bir sorun yok. BIOS'u sıfırladım. DISM ve SFC scannow çektim bir şey çıkmadı. Anakartın Ethernet driverini indirdim fakat çalıştırdığımda hiç tepki yok. Bir de ayarlardan ağ ve internet kısmına tıkladığım gibi orası kapanıyor. Ustalarım bir el uzatın da çözelim. Teşekkürler. Bilgisayar masaüstü işletim sistemi Windows 10.

Minidump dosyasını atarsan belki yardımcı olabilirler. Neden mavi ekran yediğini de öğrenmiş olursun. Ayrıca XMP'yi geri kapattın mı yoksa hala açık mı?

Minidump dosyasını atarsan belki yardımcı olabilirler. Neden mavi ekran yediğini de öğrenmiş olursun. Ayrıca XMP'yi geri kapattın mı yoksa hala açık mı?
Hocam şuan evde başka pc yok ancak akşama atabilirim minidump. Mavi ekrandan sonra direkt biosu sıfırladım.

Ayarlara girip fotoğraf atabilir misin
Şuan sistem geri yükleme deniyorum hocam olmazsa atayım. Hangi ayarlar? Ağ ve internet( wifi uçak modu vpn ) kısmına tıkladığım gibi geri kapanıyor.

Hocam şuan evde başka pc yok ancak akşama atabilirim minidump. Mavi ekrandan sonra direkt biosu sıfırladım.

Şuan sistem geri yükleme deniyorum hocam olmazsa atayım. Hangi ayarlar? Ağ ve internet( wifi uçak modu vpn ) kısmına tıkladığım gibi geri kapanıyor.
Ağ ayarlarından simgeler bölümü var olmazsa oraya bak.

Geri
Yukarı