Windows 10 "Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" Sorunu

EosUranos

Hectopat
Ryzen 2700X bir sistem topladım. Başta çok kolay oldu, ISO'yu taktım kurulum yaptım vs. 13 tane güncelleştirmeyi bilgisayar aldı. Daha sonrası için "Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" diye bir hata çıktı. Bir sürü yöntem denedim neredeyse Google'da çıkan hepsini ama yok çözemiyorum. Daha sonra farklı bir ISO çektim Rufus ile flash attım bir türlü boot edemedim. Bir sürü de uygulama oyun vs. yükledim format atmak da istemiyorum.
Windows sürümüm 1510 mu, 1509 mu öyle bir şeyde kaldı.
Daha sonra sisteme ayrılan birimde sorun var diye düşündüm, diskparttan sildim orayı o da fayda etmedi. Herhalde onu sildim diye boot edemiyorum flasha attığım ISO'yu. Şimdi ben bu bilgisayarı nasıl düzelteceğim (CD-ROM'um yok)?
Ve ek olarak o sisteme ayrılan bölümü oluşturmaya çalıştım, oldu mu onu da anlayamadım. Sonuç yine aynı hata.
Lütfen yardım edin (Sürümü de 2700x diye işlemci güncel kullanmak istiyorum, başka bir nedenim yok. Fark ettirir mi onu da bilmiyorum)
Teşekkürler şimdiden yorum atacak herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölümü tekrar oluşturduğunuzda bir işe yaramayacak. Sistem kurtarma işlemi başlatın Windows USB'si takılıyken. Sistem kurtarma işlemi boot bölümünü tekrar oluşturur.
Ayrıca çok eski bir sürüm kurmuşsunuz. Sitemizden Windows 10 1803 indirip, konuda belirtilen ayarlarla Rufus ile yazdırın. Daha sonra tekrar temiz kurulum yapın.

30-40 TL olan lisanslar var bunlardan alsam sıkıntı olurmu istediğim zaman format atınca kullanabilir miyim ? windows 10 pro veya normal ? ama kendi orjinal sitesinde 500-600 TL ? fark nedir

Farklarından burada bahsedilmişti.
Windows 10 OEM Nedir?
Teşekkürler mantıklı 50 tl çok para değil anakartta kalıyorsa alırım
Bölümü tekrar oluşturduğunuzda bir işe yaramayacak. Sistem kurtarma işlemi başlatın Windows USB'si takılıyken. Sistem kurtarma işlemi boot bölümünü tekrar oluşturur.
Ayrıca çok eski bir sürüm kurmuşsunuz. Sitemizden Windows 10 1803 indirip, konuda belirtilen ayarlarla Rufus ile yazdırın. Daha sonra tekrar temiz kurulum yapın.
Deneyeceğim Teşekkürler
En mantıklısıymış sizin paylaştığınız iso indirdim oem key aldım 35 TL ye hem orjinal hem sorunsuz

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı