Windows 11'den 10'a dönüşte "Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatası

ssgg0

Centipat
Daha fazla  
1681569320658-png.png

Windows 11 kullanıyorum, 10'a geri geçmek istiyorum ama geçerken "Bu bilgisayar Windows 10'u çalıştıramaz. Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim? USB'li USB'siz iki şekilde de denedim.

Eki Görüntüle 1742881

Windows 11 kullanıyorum, 10'a geri geçmek istiyorum ama geçerken "bu bilgisayar Windows 10'u çalıştıramaz. Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim? USB'li USB'siz iki şekilde de denedim.

Hocam USB'ye ISO olarak yazdırdınız değil mi?

Eki Görüntüle 1742881

Windows 11 kullanıyorum, 10'a geri geçmek istiyorum ama geçerken "Bu bilgisayar Windows 10'u çalıştıramaz. Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik" hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim? USB'li USB'siz iki şekilde de denedim.

1)
İlk olarak bu hatayı alma sebebinizi de açıklayayım. Bu hatayı almanızın sebebi önceki işletim sistemi kurulumunda sisteme ayrılan disk alanının yeni işletim sistemi için yeterli olmamasıdır.

2) Bu hatayı gidermek için ise; BU LİNKTE ki programı indiriniz.

3)
Programı indirdikten sonra, açtığınız zaman karşınıza bilgisayardaki sabit disklerin göründüğü bir ekran gelecektir; o disklerin arasında sistem için ayrılan 100 MB'lik disk bölümünün kapasitesini 400 MB olarak yükseltin.

4)
Ardından BURADAKİ BAĞLANTIDAN Windows 10'un güncel halini indirip yükseltme işlemini yapabilirsiniz.

Hocam USB'ye ISO olarak yazdırdınız değil mi?

1) İlk olarak bu hatayı alma sebebinizi de açıklayayım. Bu hatayı almanızın sebebi önceki işletim sistemi kurulumunda sisteme ayrılan disk alanının yeni işletim sistemi için yeterli olmamasıdır.

2) Bu hatayı gidermek için ise; BU LİNKTE ki programı indiriniz.

3)
Programı indirdikten sonra, açtığınız zaman karşınıza bilgisayardaki sabit disklerin göründüğü bir ekran gelecektir; o disklerin arasında sistem için ayrılan 100 MB'lik disk bölümünün kapasitesini 400 MB olarak yükseltin.

4)
Ardından BURADAKİ BAĞLANTIDAN Windows 10'un güncel halini indirip yükseltme işlemini yapabilirsiniz.
büyük ihtimalle sorun 100mb olması ama 400 mb a yükselmiyo
1681677211387.png

Geri
Yukarı