Windows 10 siyah ekran sorunu

Lenovo logosu geldikten sonra Windows 10 yükleniyor. Yüklenme süresi normal. Ancak yükleme ekranından sonra hoş geldiniz ekranı yerine bazen siyah ekran geliyor.
Bunun bir bug olduğundan şüpheleniyorum çünkü Windows simgesine basınca Windows görev çubuğu gözüküyor. Az önce de siyah ekranda kaldı ve hard reset atmam gerekti. Muhtemelen görev çubuğu System kullanıcısının çubuğu idi. Sistem kullanıcısında takılı kalıyor yani.

Bu sorun anakart kaynaklı olabiliyor örneğin Casper Nirvana C markalı laptoplarda BIOS son sürüm olmadığı takdirde Windows 10 açılışta siyah ekran da kalıyor. BIOS'unuzu doğru bir şekilde güncellemeye çalışabilirsiniz eğer ki güncel değil ise.

Ama farklı bir durum da olabilir.

BIOS ayarlarının sıfırlanmasından oluyor olabilir mi? Geçen bilgisayar kilitlendi. BIOS pili çıkartıldı ve muhtemelen sıfırlandı ama tam bilmiyorum sanallaştırma hala açık. Aldığımda kapalı idi. Tabii dediğim gibi bazen oluyor.
Ayrıca eskiden hiç sorun yaşamıyordum BIOS pili çıkartılmadan önce de birkaç kez bu sıkıntı ile karşılaştım.

Windows 10 açılış ekranı geliyor. Hoş geldiniz ekranı gelmiyor, siyah ekran geliyor. BIOS ile alakalı değil. Windows tuşuna basınca görev çubuğu geliyor ama benim masaüstümün değil.

Geri
Yukarı