Windows 10 Siyah Ekran Sorunu

gurseladam

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba. Benim arada sırada yaşadığım bir sorunu yazmak istedim. Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama kusura bakmayın. Mesela CS:GO'yu açtığımda veya kapattığımda ekran simsiyah oluyor, ama arkada ışık var yani parlak siyah. Ctrl+Alt+delete gibi kombinasyonlarda çalışmıyor ve bende PC'yi düğmesinden basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum ve bu yüzden bilgisayara bir şey olacak diye korkuyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardım edin lütfen :( :(
Edit: Bu sorunu şuana kadar sadece CS:GO'da yaşadım GTA 5'de vb olmuyor. Oyundan mı kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba sorununa biraz geç cevap vermiş olacağım ama daha yeni kayıt oldum öncelikle sorunun hemen hemen çoğu win 10 kullanıcıları da rastlıyor özellikle de CS GO'da (bende de aynısı olmuştu.) Öncelikle masaüstüne gel mouse'un sağ click tuşuna bas pencere açılacak orada "görüntü ayarları" var tıklayın ve bir pencere açılacak çözünürlük kısmını en düşük seçeneğe getirin daha sonra "değişiklikleri koru" deyin pencerenin en altında "görüntü bağdaştırıcı özellikleri" var oraya tıklayın ve ekran kartınız hangisiyse (Intel - Nvidia vb.) açılacak olan sekmeden "grafik denetim paneline" gelin orada "ölçeklendirme" seçeneğine tıklayın "tam ekrana ölçeklendir" deyin ve "uygula" butonuna tıklayın daha sonra "görüntü ayarlarına" tekrar gelip ekran çözünürlüğünüzü en düşük yaptığınız seçeneği tekrar "önerilen" çözünürlüğü seçerek tekrar değişikliği koru deyin ve işlem tamamlanmıştır.Eğer bunlara rağmen yine çalışmıyorsa sizin ekran kartınız ile ilgilidir mutlaka yeterli değildir başka da bir seçenek dahi olamaz...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı