Windows 10 "Smart Screen'e şu anda ulaşılamıyor" sorunu

102035

Kilopat
Makaleler
1
@Murat5038
@THE_MILLER

Dışarıdan herhangi bir uygulama yükleyip açmaya çalışınca şöyle bir hata veriyor:

Kod:
İnternet bağlantınızı denetleyin. Windows Defender SmartScreen'e ulaşılamıyor ve bu uygulamayı çalıştırmanın doğru olup olmadığına karar verme konusunda size yardımcı olamıyor.

Windows 10 kullanıyorum, Bitdefender Internet Security orijinal, Windows orijinal, herhangi bir zararlı yok ve her gün tarama yapıyorum zaten.
Bu birdenbire oldu ve sebebini anlayamıyorum, çözümü nedir?
İşe yarar mı bilmiyorum ama Bitdefender'dan 8 saat önce şöyle bir bildirim gelmişti:

"agcinvokerutility.exe uygulaması, korumalı bir klasördeki bir dosyayı değiştirmeye çalıştı ve engellendi. Korumalı klasör: C:\Users\Public\Documents Uygulamayı tanımadığınız halde veya korumalı dosyalarınızdan birinde şu anda düzenleme yapmak istemediğinizde uygulamayı engellemeye devam edin. Uygulamaya yalnızca o dosyanın geldiği kaynağa güveniyorsanız izin verin. Veri koruması ve Güvenli Dosyalar hakkında bilgilendirici bir makale için aşağıdaki "Daha fazla bilgi edinin" düğmesini tıklayın."

Daha sonra bu uygulamayı başlangıçtan CCleaner ile kaldırdım, sildim ve zamanlanmış görevlerden de sildim. Daha sonra uygulamayı sildim, kayıt defterini de.
Dipnot: Bu bir Adobe uygulamasıymış. Adobe yöneticisinin forumdaki konuşmalarına bakmıştım.

Son düzenleme:
Çözüm
Adobe uygulamalarının orijinalliğini doğrulama aracıdır o. Herhangi bir zararı veya performans kaybına neden olmaz.

Smart Screen'ın kapatılması tarafındayım. Kişisel verilerinizi toplamakta, çok da güvenlik namına katkısı olmamakta. Mevcut güvenlik yazılımların zaten kaliteli.
@Murat5038
@THE_MILLER

Dışarıdan herhangi bir uygulama yükleyip açmaya çalışınca şöyle bir hata veriyor:

Kod:
İnternet bağlantınızı denetleyin. Windows Defender SmartScreen'e ulaşılamıyor ve bu uygulamayı çalıştırmanın doğru olup olmadığına karar verme konusunda size yardımcı olamıyor.

Windows 10 kullanıyorum, Bitdefender Internet Security orijinal, Windows orijinal, herhangi bir zararlı yok ve her gün tarama yapıyorum zaten.

Windows 10 da ayarlar kısmından "Uygulama ve Tarayıcı Denetimi" yazın gelen kısımda "Uygulamaları ve Dosyaları Denetleyin" kısmı var orada "Kapalı" seçeneğini tıklayarak deneme yapar mısınız ?

Windows 10 da ayarlar kısmından "Uygulama ve Tarayıcı Denetimi" yazın gelen kısımda "Uygulamaları ve Dosyaları Denetleyin" kısmı var orada "Kapalı" seçeneğini tıklayarak deneme yapar mısınız ?
Orayı uyar olarak değiştirince yine aynı hatayı veriyor ama bu sefer çalıştır veya çalıştırma seçenekleri çıkıyor. Ancak ben sorunu kökten halletmek istiyorum.

Adobe uygulamalarının orijinalliğini doğrulama aracıdır o. Herhangi bir zararı veya performans kaybına neden olmaz.

Smart Screen'ın kapatılması tarafındayım. Kişisel verilerinizi toplamakta, çok da güvenlik namına katkısı olmamakta. Mevcut güvenlik yazılımların zaten kaliteli.

Çözüm
Formatla uğraşıyorum 2 gündür. Bu saçma uyarı çıkıp duruyordu. Yeni Win10 sürümünde bazı şeyleri değiştirmişler.
Aramaya "Uygulama ve Tarayıcı Denetimi" yazıp bulduktan sonra ''Geçmiş Temelli Koruma Ayarları'' diye saçma bir isimle yazılmış olan ayarlardan kapatabiliyoruz.

@Murat5038
@THE_MILLER

Kod:

Windows 10 kullanıyorum, Bitdefender ınternet Security orijinal, Windows orijinal, herhangi bir zararlı yok ve her gün tarama yapıyorum zaten.
İşe yarar mı bilmiyorum ama Bitdefender'dan 8 saat önce şöyle bir bildirim gelmişti:

"agcinvokerutility.exe uygulaması, korumalı bir klasördeki bir dosyayı değiştirmeye çalıştı ve engellendi. Korumalı klasör: C:\Users\Public\Documents uygulamayı tanımadığınız halde veya korumalı dosyalarınızdan birinde şu anda düzenleme yapmak istemediğinizde uygulamayı engellemeye devam edin. Uygulamaya yalnızca o dosyanın geldiği kaynağa güveniyorsanız izin verin. Veri koruması ve güvenli dosyalar hakkında bilgilendirici bir makale için aşağıdaki "daha fazla bilgi edinin" düğmesini tıklayın."

Daha sonra bu uygulamayı başlangıçtan CCleaner ile kaldırdım, sildim ve zamanlanmış görevlerden de sildim. Daha sonra uygulamayı sildim, kayıt defterini de.
Dipnot: Bu bir Adobe uygulamasıymış. Adobe yöneticisinin forumdaki konuşmalarına bakmıştım.

Hocam cevabı bulundumu bilmiyorum mobilden yazdığım için bakmadım. Ama sorunun çözümü basit. Mesela Mozilla Firefox indirdikten sonra kurulum dosyasını açacakken bu hatayı alıyorsan, indirdiğin dosyaya <sağ tık<uyumluluk sorunu gidermeye tıkla. Böylece ekrana 2 seçenek gelecek. Bu seçeneklerden uygun olanı Windows seçsine tıkla. Ve programı sınaya tıkla. Sorunsuz açacaktır. Ama her defasında böyle yapman gerekecek. Bu konu hakkında bilgim bu kadar. Çözebildiyseniz ne mutlu bana.

KESİN ÇÖZÜM WİN10 İÇİN GEÇERLİDİR
  1. Klavyeden windows işareti olan düğmeye basın
  2. Açılan ekranda geçmiş temelli koruma yazın ve entere basın
  3. Daha sonra Açılan pencereden uygulamaları ve dosyaları denetleyin seçeneğini pasif hale getirin.
    Bir daha aynı uyarıyı almayacaksınız.
    :) Rica Ederim :)

Geri
Yukarı