Windows 10 son sürümü yavaş mı?

Bende aynı. Mükemmel hızlı (!) HDD'imde çok yavaş. Her sürümü çok yavaş. Windows 10 için SSD lazım. HDD çiledir.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum GTX 1650S R5 3600 16 GB RAM 2 TB HDD 7200 RPM sahibim elimdeki bir fön makinesiyle tüm tozları kaldırsam acaba hız artar mı?

Öncelikle bu sisteme SSD almadığınız için sizi kınıyorum 🙂. Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. 7200 RPM HDD çok kasma yapacak bir HDD değil. Şahsen temiz bir kurulum yapmanızı öneriyorum. Bütün driverleri kurup sıcaklık değerlerini ölçün.

Öncelikle bu sisteme SSD almadığınız için sizi kınıyorum 🙂. Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. 7200 RPM HDD çok kasma yapacak bir HDD değil. Şahsen temiz bir kurulum yapmanızı öneriyorum. Bütün driverleri kurup sıcaklık değerlerini ölçün.

Hocam SSD almadığım için bende kendimi kınıyorum acaba format kısmında yanlış bir şey mi yapmaktayım çünkü daha yeni format attım virüs bulaşmasının imkanı yok gibi acaba driver olarak sadece ekran kartı ve işlemcinin driverini kuruyorum daha fazla bir şey kurmam gerekli mi?
Hocam SSD almadığım için bende kendimi kınıyorum acaba format kısmında yanlış bir şey mi yapmaktayım çünkü daha yeni format attım virüs bulaşmasının imkanı yok gibi acaba driver olarak sadece ekran kartı ve işlemcinin driverini kuruyorum daha fazla bir şey kurmam gerekli mi?

Eğer ki şu sorunu SSD almadan çözebilirsem hatim indireceğim o dereceye geldi artık.

Eğer ki şu sorunu SSD almadan çözebilirsem hatim indireceğim o dereceye geldi artık.

Format atarken bütün diskleri kaldırıp yeniden disk oluşturun. Orijinal ISO ile format attığına dikkat etmelisin. Piyasada ücretsiz crackli programlar indirmeni sağlayan birçok site bulunuyor. Sakın oralardan ISO indirme. Ne kadar güvenilir olduğu belli olmaz. Driver konusunda zaten Windows Update gerekli güncelleştirmeleri yapıyor ama sen yine de en son sürüm olup olmadığını kontrol et.

Forumdaki arkadaşımız gerçekten emek verip Windows 10 Performance Edition yapmış. Bunu da kurabilirsin.

Windows 10 Performance Edition

Format atarken bütün diskleri kaldırıp yeniden disk oluşturun. Orijinal ISO ile format attığına dikkat etmelisin. Piyasada ücretsiz crackli programlar indirmeni sağlayan birçok site bulunuyor. Sakın oralardan ISO indirme. Ne kadar güvenilir olduğu belli olmaz. Driver konusunda zaten Windows Update gerekli güncelleştirmeleri yapıyor ama sen yine de en son sürüm olup olmadığını kontrol et.

Forumdaki arkadaşımız gerçekten emek verip Windows 10 performance Edition yapmış. Bunu da kurabilirsin.

Windows 10 Performance Edition

Hocam Technopat videoları ile format attım yine bir işe yaramadı sanırım SSD almalıyım veya bilgisayarım bozuk.
Hocam Technopat videoları ile format attım yine bir işe yaramadı sanırım SSD almalıyım veya bilgisayarım bozuk.

Arkadaşlar düzeltiyorum driverler ve güncellemeleri yapınca düzeldi herkese çok ama çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar düzeltiyorum driverler ve güncellemeleri yapınca düzeldi herkese çok ama çok teşekkür ederim.

Hocalarım sorun yine başladı hala takılmalar var.

Son düzenleme:

Hocalarım sorun yine başladı hala takılmalar var.

Sana SSD yolu gözüktü canım kardeşim :) .

Hocam SSD alacağım ama almadan önce tüm parçaları bozuk mu değil mi diye test edebileceğim bir program önerir misiniz?

120GB sıfır SSD alın önerim, SSD'ye Windows'u HDD yede oyunları ve programları kurarsınız en temizi o ama illaki test edmek istiyosanız bu videodaki gibi SSD sağlığına bakabilirsinizz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı