Windows 10 sonrası ekran donması ve ses sorunu

foreveryoux1

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın 3. yılını doldurmasına 4 veya 5 ay var. Bu zamana kadar en fazla SSD ekledim veya ekstra 8 GB RAM aldım. Ama şans mıdır bilmem ondan birkaç gün sonra ekranım durduk yere donmaya ve "drrrrr" diye ses gelmeye başladı bilgisayarı güç tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyordum. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp garantiye yolladım ve ekran kartsız çalıştırdığımda da aynı sorunun yaşandığını fark ettim fakat tek bir tane error çeşidi yok. Bir kere ekranda yatay çizgiler çıkıp ses çıkardı, 2-3 kere ekran direkt kapandı uyarı vermeden. Memtest86 ile RAM'larımı kontrol ettirdim hiç hata vermedi ama CPU-Z'deki NB frequancy dikkatimi çekti bazen min 600 ila MAX3600 arasında gidip geliyor. Acaba sorun hangi parçadan kaynaklanıyor olabilir acaba anakart da olabilir mi?

Büyük ihtimal taktığın bellekler birbirleri arasında uyumsuz, taktığın belleği çıkar test et.

Cevabın için teşekkür ederim. Eskisi 8 GB 2400MHz DDR4 RAM ondan 1.5 yıl sonra aldığım RAM ise 8 GB 3000MHz DDR4 RAM ve benim anakartım 2400 MHz destekliyor o yüzden BIOS X.M.P'de sadece profil 1 gözüküyor 2400MHz olarak. 3000MHz'yi görmüyor internetten araştırarak almıştım çünkü nedense 3000 daha ucuzdu 2400'den ve aynı marka. Ve RAM'i alalı az olmuyor neden şimdi hata çıkarsın ki.

Belleği yeni aldığını düşünmüştüm.

Konuda yazılı bölüme bakar mısın dosya var mı?
Dosya varsa konuda anlatıldığı şekilde yükleyip buradan paylaşır mısın?

Tüm sistem özelliklerini belirt.

Yarın ilk iş yapacağım. Teşekkür ederim.

eror.rar bu Minidump'un linki.

kkk.jpg

Gigabyte GTX GeForce 1050 Ti 4G OC ekran kartım vardı sorun ondan olabilir diye garantisi bitmeden garantiye yolladım. RAM'lerimi deniyorum sorunu bulmak için, şu an ilk aldığım 2400MHz DDR4 RAM takılı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı