Çözüldü Windows 10 sonrası FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ahmet3926

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 Gb 1600 Mhz
Ekran kartı
Amd radeon hd7670M
İşlemci
İntel İ5 3210M
Az önce Windows 8.1'den Windows 10'a geçiş yaptım. Windows 8.1'deyken Valorant'ta FPS'im 75 50 arasıydı fakat Windows 10'a geçiş yaptıktan sonra FPS'im anormal derecede düşük (6 FPS). Bunun nedeni nedir bir çözümü var mıdır?
Not: Ekran kartı sürücüm güncel fakat sistem eski biraz, SSD kullanıyorum.

Çözüm
Bir sürü kişi yazmış sorunu çözdüm. Sürücü Windows 10'da tam olarak çalışmıyormuş o yüzden unıfl leshcat 15.6 ya geçtim sorun çözüldü yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Az önce Windows 8.1'den Windows 10'a geçiş yaptım. Windows 8.1'deyken Valorant'ta FPS'im 75 50 arasıydı fakat Windows 10'a geçiş yaptıktan sonra FPS'im anormal derecede düşük (6 FPS). Bunun nedeni nedir bir çözümü var mıdır?

Bazıları Windows 10 daha ağırdır diye diyebilir ama 75 FPS'ten 6 FPS'e kadar düşmesi işletim sistemiyle ilgili olacağını sanmıyorum ayarları düşürmeyi denedin mi?

Ram kullanımı ile ilgili olabilir. Youtube da da var performans ayarları windows 10 için deneyin bir bakalım.

Onboard ekran kartın devreye giriyor büyük ihtimal. Aygıt yöneticisine gidip görüntü adaptörleri sekmesini açıp resmini atabilir misiniz? Intel HD 4000 gibi bir yazı varsa onu disable yapın Valorant'ı tekrar açıp deneyin. HD7670M gözükmüyorsa ekran kartını görmüyor olabilir.

• Aygıt yöneticisinden ekran kartını kontrol edin ve diğer sürücülerin güncel olduğuna emin olun. (Bios, Chipset vs. güncelleyin.)
  • Windows güncellemelerini yapın.
  • Windows 10 için uygulanabilen oyunlar için bazı kapatılan hizmetler vs. işlemleri devre dışı bırakın.
  • Güç Yönetiminden yüksek performans seçin.
  • Ekran kartı sürücüsünü tekrar kurmayı deneyin.
  • Oyun pencere modda olabilir. Tam ekran yap.

Arama kısmına Grafik ayarlarını yaz girip yüksek performans seç düzelir.

Bir sürü kişi yazmış sorunu çözdüm. Sürücü Windows 10'da tam olarak çalışmıyormuş o yüzden unıfl leshcat 15.6 ya geçtim sorun çözüldü yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı