PUBG son güncelleme sonrası FPS düşüklüğü

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba PUBG'ye gelen son güncelleme sonrası FPS'im aşırı derecede düştü sistemim imzamda yazıyor bütün ayarlar Low işleme ölçeği 120 aldığım FPS 90 bu sorunu nasıl çözebilirim?

Asus Dual RTX 2060 OC /// i5 10400F /// Asus TUF GT301 USB3.1 /// Asus Prime H410m-e /// corsair 2x8 gb 3000mhz /// Kingston 240gb ssd /// Kioxia 500gb nmve M2 ssd /// pico+dvarw rta : )

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Pubg'de dahil tüm oyunlara güncelleme gelince oyuna texture'ler eklenir veyada ana menü düzenlenir ki bunu herkes biliyordur.Sistemi yoracak ama oyun için gerekli olan şeyler gelir gereksiz şeylerde.Bu yeni güncellemeler ile eklenen şeyler sistemden sisteme göre fps düşüklüğü yapar normal birde cihaza indirilen uygulamalar diğer oyunların performansını düşürür arka planda çalıştığı sürece.Bu yüzden oyuna girerken Görev Yöneticisinden tüm açık olan şeyleri kapatın ve ayrıntılar kısmına girip en sağ bölümde Açıklama yeri var burada Windows yazısı olmayan şeyleri kapatın ztn eğer sistem için önemli ise kapatmaz.Bunu yaptıktan sonra tekrar girin oyuna eğer hala fps düşük ise güncelleme ile gelen yeni özelliklerdendir.

Merhaba PUBG'de dahil tüm oyunlara güncelleme gelince oyuna Texture'ler eklenir veya da ana menü düzenlenir ki bunu herkes biliyordur. Sistemi yoracak ama oyun için gerekli olan şeyler gelir gereksiz şeylerde. Bu yeni güncellemeler ile eklenen şeyler sistemden sisteme göre FPS düşüklüğü yapar normal bir de cihaza indirilen uygulamalar diğer oyunların performansını düşürür arka planda çalıştığı sürece. Bu yüzden oyuna girerken Görev Yöneticisi'nden tüm açık olan şeyleri kapatın ve ayrıntılar kısmına girip en sağ bölümde açıklama yeri var burada Windows yazısı olmayan şeyleri kapatın zaten eğer sistem için önemli ise kapatmaz. Bunu yaptıktan sonra tekrar girin oyuna eğer hala FPS düşük ise güncelleme ile gelen yeni özelliklerdendir.

Normalde kapatmazdım bu ayarlarla 200 FPS civarı alıyordum arkadaşlarımda oynuyor onlarda FPS düşüşü olmadı bende yarı yarıya düştü.

Normalde kapatmazdım bu ayarlarla 200 FPS civarı alıyordum arkadaşlarımda oynuyor onlarda FPS düşüşü olmadı bende yarı yarıya düştü.
İşte dediğim gibi sistem ile alakalı birşey yeni özellikler gelince sistemi güncellemeye göre biraz daha kötü olan sistemlerde fps düşüşü oluyor.Bence sen bu fps'e şükret daha beteri var.Dediğim gibi Görev Çubuğundan Boş uygulamaları ve çalışan şeyleri ayrıntılar kısmından kapat belki eski fps'i yakalarsın.

İşte dediğim gibi sistem ile alakalı bir şey yeni özellikler gelince sistemi güncellemeye göre biraz daha kötü olan sistemlerde FPS düşüşü oluyor. Bence sen bu FPS'e şükret daha beteri var. Dediğim gibi görev çubuğundan boş uygulamaları ve çalışan şeyleri ayrıntılar kısmından kapat belki eski FPS'i yakalarsın.

Şükredilecek bir şey değil hocam 1070 le aynı ayarlarda 150 alıyor arkadaşlarım hala geçen sezonda aynıydı bir tek bende düştü nedensizce ben onu soruyorum.

Şükredilecek bir şey değil hocam 1070 le aynı ayarlarda 150 alıyor arkadaşlarım hala geçen sezonda aynıydı bir tek bende düştü nedensizce ben onu soruyorum.
Oyuna girdiğin an mı 90 oluyor? yoksa bir süre sonra mı 90'a düşüyor ısındığı içinde olabilir.Diğer sitelerde bu hata hakkında 2-3 çözüm buldum tabi işe yararsa.Vsync: Açık yap.Keskinleştirme: Açık yap.Eğer açıksa zaten çözümü bilmiyorum.

Oyuna girdiğin an mı 90 oluyor? Yoksa bir süre sonra mı 90'a düşüyor ısındığı içinde olabilir. Diğer sitelerde bu hata hakkında 2-3 çözüm buldum tabii işe yararsa. V-Sync: Açık yap. Keskinleştirme: Açık yap. Eğer açıksa zaten çözümü bilmiyorum.

Denedim o çözümü olmadı başlangıçtan itibaren öyle ve hiç ısınma yok ekran kartı ve işlemcim 57 derece civarında oluyor.

Bende aynı sorun var herşeyi yaptım ama hala çözüm bulamadım oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum ekran kartım 6650 xt işlemcim amd ryzen 7 5800X3D

Geri
Yukarı