Windows 10 Sorun Giderici Çalışmıyor

Herobrine

Hectopat
Cidden kafayı yemek üzereyim. Birkaç gün önce fotoğraflar uygulaması çalışmamaya başladı. Şimdi güncelleştirme hata veriyor. Sorun giderici çalışmıyor. Sistem geri yükleme yapılmıyor. Powershell kurtarma işlemleri yapılmıyor. Ne yapmam gerekir?

Ayrıca başlangıç onarım da çalışmıyor. Cidden ne yapacağımı şaşırdım. Format atmak istemiyorum. Ancak siz yine de Windows 10 kurabilirsiniz. Neden kurmadığınızı öğrenebilir miyim?
Ekran kartımın Directx 12 desteği ve RTX desteği olmadığından kurmak istemiyorum. Bir aralar kullanıyordum ve gerçekten oyunlarda ki performans düşüşü yüzünden geri dönmek zorunda kaldım. Arkaplan gereksiz hizmetlerini durdursam %100 disk sorunu çıkıyor. İnternetten araştırıp bu sorunu da çözsem yine de Windows 7'den aldığım performansı alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımın Directx 12 desteği ve rtx desteği olmadığından kurmak istemiyorum. Bir aralar kullanıyordum ve gerçekten oyunlarda ki performans düşüşü yüzünden geri dönmek zorunda kaldım. Arkaplan gereksiz hizmetlerini durdursam %100 disk sorunu çıkıyor. İnternetten araştırıp bu sorunuda çözsem yine de windows 7 den aldığım performansı alamadım.
Anladım. Ben de performans artması için Windows 10 İle Gelen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır? - Technopat şuradaki işlemleri uyguladım. Başlangıçta açılan uygulamaları kapattım ve tamamen güncel bilgisayar. Eğer geçerseniz bu işlemleri uygulayın.

Cidden kafayı yemek üzereyim. Birkaç gün önce fotoğraflar uygulaması çalışmamaya başladı. Şimdi güncelleştirme hata veriyor. Sorun giderici çalışmıyor. Sistem geri yükleme yapılmıyor. Powershell kurtarma işlemleri yapılmıyor. Ne yapmam gerekir?
DISM komut aracı ile Windows 10 tamiri burdaki komutları uygula.
Ekran kartımın Directx 12 desteği ve rtx desteği olmadığından kurmak istemiyorum. Bir aralar kullanıyordum ve gerçekten oyunlarda ki performans düşüşü yüzünden geri dönmek zorunda kaldım. Arkaplan gereksiz hizmetlerini durdursam %100 disk sorunu çıkıyor. İnternetten araştırıp bu sorunuda çözsem yine de windows 7 den aldığım performansı alamadım.
HDD kullandığınız için Windows 10'da %100 disk sorunu oluyor. SSD alırsan sorunun çözülür.

Kullandığınız işletim sistemi orijinal mi?
Orijinal efendim.

HDD kullandığınız için Windows 10'da %100 disk sorunu oluyor. SSD alırsan sorunun çözülür.
Oradaki komutları uyguladım. Hata verdi. Her iki çözümde de.

En alttaki disk olayı başladı. Yüzde %5 falan bir şeyler artıyor. Bekliyorum.

Son düzenleme:
Bende Windows 10 kullanıyorum. %100 disk hatası alıyordum disk taraması yaptım ve 139 tane BadSector buldum. HDD'ı çıkarıp SSD aldım ve sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı