Windows 10 SSD takılıyken sürekli çöküyor

sapper4772

Hectopat
Selam. Elimde Adata marka 256 GB'lık bir SSD bulunmakta.
Bu SSD'yi arkadaşımdan ödünç aldım yanında ise 4 GB'lık bir RAM verdi çalışıyor.

Bugün ana sistemime taktım bu ikiliyi fakat ne olduysa her zaman kullandığım slotlardan bir tanesi okumadı. (bu arada klipsleri açarak çıkarttım sürtme yok yani)
Neyse tamamdır dedim taktım açtım sistemi.
Hop ilk mavi ekran.
Sonra otomatik onarıma girip durdu çöktü yeniden başlattım şu an 7.saatim ve ne yapacağım bilmiyorum şu an en yavaş sağlığı en kötü olan HDD taktım anca onunla yazabiliyorum buraya.
Windows 10'da çökme sebebimin darboğaz olduğunu düşünmekteyim.
Sistemim.
GTX 1050 Ti.
i5 2400 3.10GHz
4 GB RAM.
500GB HDD ve 256 GB SSD.
Anakart olarak modelini nedense bilmediğim bir Pegatron anakartım var Vestel BIOS'lu.

Selam. Elimde Adata marka 256 GB'lık bir SSD bulunmakta.
Bu SSD'yi arkadaşımdan ödünç aldım yanında ise 4 GB'lık bir RAM verdi çalışıyor.

Bugün ana sistemime taktım bu ikiliyi fakat ne olduysa her zaman kullandığım slotlardan bir tanesi okumadı. (bu arada klipsleri açarak çıkarttım sürtme yok yani)
Neyse tamamdır dedim taktım açtım sistemi.
Hop ilk mavi ekran.
Sonra otomatik onarıma girip durdu çöktü yeniden başlattım şu an 7.saatim ve ne yapacağım bilmiyorum şu an en yavaş sağlığı en kötü olan HDD taktım anca onunla yazabiliyorum buraya.
Windows 10'da çökme sebebimin darboğaz olduğunu düşünmekteyim.
Sistemim.
GTX 1050 Ti.
i5 2400 3.10GHz
4 GB RAM.
500GB HDD ve 256 GB SSD.
Anakart olarak modelini nedense bilmediğim bir Pegatron anakartım var Vestel BIOS'lu.

RAM az gibi duruyor hocam.

Geri
Yukarı