Windows 10 SSD'yi görmüyor

Europa

Hectopat
SSD veya HDD modeli
256 GB
Anakart
Esonic H81DA1
Sisteme Windows 10 kurduğumdan beri SSD görmüyor. Disk yöneticisinde SSD var fakat başlatılmamış gözüküyor. Her türlü denedim fakat bir türlü başlatamıyorum. SSD marka bilmiyorum kendisi sistemi Trendyol üzerinden sipariş etmiş. Çözmenin bir yolu yok mu acaba? (Sistem HDD üzerine kurulu fakat SSD görmüyor.)

SSD'nizin doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için bilgisayarınızın içinde SSD'nizi kontrol etmeniz gerekir. SSD'niz fiziksel olarak doğru bir şekilde takılmış ve bağlanmış mı? Bağlantıları kontrol edin ve gerekiyorsa yeniden takın.

BIOS ayarlarını kontrol etmeniz gerekebilir. SSD'niz BIOS'ta tanıtılmış ve etkinleştirilmiş mi? BIOS ayarlarında, SATA ayarlarınızın RAID, AHCI veya IDE modunda olup olmadığını kontrol edin. SSD'niz AHCI modunda çalışırken en iyi performansı gösterir.

Windows 10'unuzun güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Yeni bir SSD'nin tanınması ve kullanılması için bazı sürücülerin yüklenmesi gerekebilir. Windows Update'i çalıştırarak en son güncellemeleri yükleyin.

SSD'nizin sürücülerini güncelleyip güncellemediğinizi kontrol etmelisiniz. SSD üreticinizin web sitesinde en son sürücüleri indirerek kurulum yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı