Çözüldü Windows 10 SSD'yi göstermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ixdrone

Decipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi / Oyun geliştirici
M.2 SSD'ye Windows 10 kurdum. İkinci SSD'de takılı. Anakart, 2. SSD'yi görüyor. Windows'ta disk information kısmında da, disk gözüküyor. Ancak, disk yönetiminde başlatılmamış olarak görünüyor. Anakart üstünden açmaya çalıştım. Bir ayar yerinde "SATA slot 1: Disabled" yazıyordu. Slot 1 SSD'nin bulunduğu yer. Onu enabled yaptım ama bir şey değişmedi. BIOS güncellemesini de yeni yaptım.
  • Anakart: MSI B360-A PRO.
Screen Shot 2020-07-09 at 19.20.30.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk 0 siyah görünen yeni taktığınız SSD. Üzerine sağ tıklayıp Diski Başlat deyin. Açılan pencerede MBR seçin. Yeni bir harf atayın. Bu kadar.
Hocam disk yönetiminden harf atamayı denediniz mi?

M.2 SSD'ye Windows 10 kurdum. İkinci SSD'de takılı. Anakart, 2. SSD'yi görüyor. Windows'ta disk information kısmında da, disk gözüküyor. Ancak, disk yönetiminde başlatılmamış olarak görünüyor. Anakart üstünden açmaya çalıştım. Bir ayar yerinde "SATA slot 1: Disabled" yazıyordu. Slot 1 SSD'nin bulunduğu yer. Onu enabled yaptım ama bir şey değişmedi. BIOS güncellemesini de yeni yaptım.
  • Anakart: MSI B360-A PRO.
Eki Görüntüle 611227

465GB yazan siyah alana sağ tıklayıp yeni basit birim oluşturun ve sonrasında harf atarak işlemi bitirin. Sonrasında siyah alan mavi olacaktır ve bilgisayarıma girdiğinizde gözükecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı