Çözüldü Windows 10 Store uygulama indirmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_fatih_kartal_

Centipat
Yer
uşak
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Doom Eternal ilk indirmede oyun servisi denilen bir uygulama indirdi (ve sanrım Steam Cloud'un Xbox versiyonu).
Ve dün bu uygulama güncelleme alınca Doom Eternal'a tıkladım, beni bu uygulamanın sayfasına atıyor ve yüklü olmasına rağmen her seferinde buraya atıyor.
Ve internette PowerShell komutunu kullandım bu sefer hiçbir şey indiremiyor :(

Çözüm
Hocam tüm yöntemleri denedim (PowerShell yöntemi + Windows destekten wsreset uygulama + bu yöntem) tek format kaldı sizce atmadan çözülür mü (gerçi atsam sıkıntı olmaz geçen ay atmıştım sadece oyunlar var)
Peki, öyleyse yeni bir kullanıcı oluşturarak durumu gözlemler misiniz? Yeni bir kullanıcı oluşturmadan önce aşağıdaki rehberi deneyebilirsiniz.
Çalıştır kısmına winver yazıp Windows sürümünü bana söyler misiniz ?

Çalıştır kısmına winver yazıp Windows sürümünü bana söyler misiniz ?
1615213145229.png

Doom Eternal ilk indirmede oyun servisi denilen bir uygulama indirdi (ve sanrım Steam Cloud'un Xbox versiyonu).
Ve dün bu uygulama güncelleme alınca Doom Eternal'a tıkladım, beni bu uygulamanın sayfasına atıyor ve yüklü olmasına rağmen her seferinde buraya atıyor.
Ve internette PowerShell komutunu kullandım bu sefer hiçbir şey indiremiyor :(
Store uygulamasını onarmayı deneyin.
1. Görev çubuğundaki başlat simgesine sağ tıklayın ve "Uygulamalar ve Özellikler" üzerine tıklayın.
2. Açılan pencerede yer alan yüklü uygulamalar listesinde, "Microsoft Store" üzerine tıklayın ve seçili hale getirin.
3. Şimdi, "Gelişmiş seçenekler" üzerine tıklayın.
4. Açılan gelişmiş seçeneklerde, sırasıyla "Sonlandır" ve "Sıfırla" üzerine tıklayın.
5. Gelen uyarıları kabul edin ve bilgisayarınızı yeniden başlatarak deneyin.
Not: Bu işlem Store uygulaması üzerindeki ayarlar ve hesap bilgilerini silecektir.
Kolay gelsin.

İlk önce çalıştıra wsreset.exe yazın, Microsoft Store açılacaktır. Açıldıktan sonra onu kapatın. Daha sonra ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > sorun gider > Windows mağazası uygulamalarını tıklayıp sorun giderme aşamalarını gerçekleştirin. Eğer sorun giderme bir sorun bulamazsa Microsoft'a geri bildirim merkezi üzerinden geri bildirim gönderin. Bende de daha önce aynı sorun olmuştu, geri bildirim gönderdikten bir süre sonra düzeldi.

Store uygulamasını onarmayı deneyin.
1. görev çubuğundaki başlat simgesine sağ tıklayın ve "uygulamalar ve özellikler" üzerine tıklayın.
2. açılan pencerede yer alan yüklü uygulamalar listesinde, "Microsoft Store" üzerine tıklayın ve seçili hale getirin.
3. şimdi, "gelişmiş seçenekler" üzerine tıklayın.
4. açılan gelişmiş seçeneklerde, sırasıyla "sonlandır" ve "sıfırla" üzerine tıklayın.
5. gelen uyarıları kabul edin ve bilgisayarınızı yeniden başlatarak deneyin.
Not: Bu işlem Store uygulaması üzerindeki ayarlar ve hesap bilgilerini silecektir.
Kolay gelsin.

İlk önce çalıştıra wsreset.exe yazın, Microsoft Store açılacaktır. Açıldıktan sonra onu kapatın. Daha sonra ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > sorun gider > Windows mağazası uygulamalarını tıklayıp sorun giderme aşamalarını gerçekleştirin. Eğer sorun giderme bir sorun bulamazsa Microsoft'a geri bildirim merkezi üzerinden geri bildirim gönderin. Bende de daha önce aynı sorun olmuştu, geri bildirim gönderdikten bir süre sonra düzeldi.

Hocam tüm yöntemleri denedim (PowerShell yöntemi + Windows destekten wsreset uygulama + bu yöntem) tek format kaldı sizce atmadan çözülür mü (gerçi atsam sıkıntı olmaz geçen ay atmıştım sadece oyunlar var)

Geri bildirim göndermediyseniz gönderin. Benim sorunum geri bildirim gönderdikten 2-3 gün sonra çözülmüştü yukarıda bahsettiğim gibi.

Peki, öyleyse yeni bir kullanıcı oluşturarak durumu gözlemler misiniz? Yeni bir kullanıcı oluşturmadan önce aşağıdaki rehberi deneyebilirsiniz.

Çözüm

Yalnız burada format atmadan sistemi dosyalarını sıfırlama gibi bir şey değil mi (aslında güzel düşünülmüş.

1615218208913.png

İng'em yok ama herhalde oldu :D (yani repaired dediğine göre mission Complete şimdi Store'ı deneme vakti.
Sonuç: Oldu :D indiriyor.

Geri
Yukarı