Çözüldü Windows 10 sürekli aynı güncellemeyi yüklüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Ne zaman güncelleştirmeleri denetle desem Windows aynı güncellemeyi indirip duruyor sadece sürüm adı farklı. Bunu 30.04.2020 tarihinde fark ettim ve o günden beri güncelleme yapmayı bıraktım. Gördüğünüz gibi en son güncelleme 30.04.2020 tarihinde alınmış zaten. Daha önce de konu açmıştım ama kimse yazmadığı için tekrar açıyorum bu normal mi? 2004 sürümü kullanıyorum.

Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne zaman güncelleştirmeleri denetle desem Windows aynı güncellemeyi indirip duruyor sadece sürüm adı farklı. Bunu 30.04.2020 tarihinde fark ettim ve o günden beri güncelleme yapmayı bıraktım. Gördüğünüz gibi en son güncelleme 30.04.2020 tarihinde alınmış zaten. Daha önce de konu açmıştım ama kimse yazmadığı için tekrar açıyorum bu normal mi? 2004 sürümü kullanıyorum.

Eki Görüntüle 550305

Ayarlardan otomatik güncellemeyi kapatı seç yeni güncelleme çıkınca onu yükle sorun düzelecektir.

Eki Görüntüle 550305

Ayarlardan otomatik güncellemeyi kapatı seç yeni güncelleme çıkınca onu yükle sorun düzelecektir.

Çözüm
Çalıştırı aç Services.msc yaz sonra oradan Windows Update bölümünü kapat.
O zaman direkt hizmetler bölümü deseydiniz keşke. O zaman anlardım.
Ekran Görüntüsü (12).png

Az önce fark ettim yeni bir güncelleme daha yüklemiş. Ama bunun ismi farklı. Peki ben Windows Updateyi kapatırsam bu güncellemeler daha gelmez değil mi? ama ben önemli güncelleme olursa onu nasıl yükleyeceğim?

O zaman direkt hizmetler bölümü deseydiniz keşke. O zaman anlardım.
Eki Görüntüle 550319
Az önce fark ettim yeni bir güncelleme daha yüklemiş. Ama bunun ismi farklı. Peki ben Windows Update'yi kapatırsam bu güncellemeler daha gelmez değil mi? Ama ben önemli güncelleme olursa onu nasıl yükleyeceğim?

Açık konuşmak gerekirse Win Update'ler bir b*ka yaramıyor hata PC yavaşlatıyor önemli olursa özelliği açarsınız ya da açmadan elle yüklersiniz güncelleme bölümünden.

Açık konuşmak gerekirse Win Update'ler bir b*ka yaramıyor hata PC yavaşlatıyor önemli olursa özelliği açarsınız ya da açmadan elle yüklersiniz güncelleme bölümünden.
Merhaba ben Windows Updateyi kapattım ama kendiliğinden tekrar açılmış ve bugün gene otomatik olarak aynı güncellemeyi indirmiş. Kendiliğinden açılmaması için ne yapmam gerek?

Başlangıç türü: devre dışı yaptım orayı mı elle yapayım ondan mı bahsettiniz? maalesef zaten ben devre dışı yaptığımda bir süre sonra kendiliğinden elle olarak ayarlamış ama gene de ısrarla aynı güncellemeyi bana sormadan indiriyor.

Merhaba ben Windows Update'yi kapattım ama kendiliğinden tekrar açılmış ve bugün gene otomatik olarak aynı güncellemeyi indirmiş. Kendiliğinden açılmaması için ne yapmam gerek?

Merhaba yeni Update'yi el ile indirebilirsiniz. Yenisi geldiği zaman Microsoft'un sitesinde olacaktır zaten eğer orijinal Windows kullanıyorsanız Microsoft'a mail atabilirsiniz orijinal değilse geri dönecekleri konusunda emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı