Windows 10 Sürekli Mavi Ekran Hatası

Delta9

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
İşletim sistemim Windows 10. Bir kere daha başıma gelmişti 1 sene önce. SSD 1 hafta sonra bozulmuştu kitlenip dırrr ses çıkartıp res atıyordu. Bu gün 5 6 kere gerek oyunda gerek normal gezinirken mavi ekran hatasıyla karşılaştım. HDD kullanıyorum bu arada. DMP dosyalarını klasör yapıp RAR olarak buraya yüklüyorum. Sorunum nereden olduğunu bilen biri iletirse sevinirim. Büyük ihtimal yine HDD bozulmuştur. Çünkü chkdsk yaparken %14'ü 10 dakika geçmemişti.

Yeni klasör.rar

Yardımcı olurmusunuz? Araştırmalarımdan sonra ilgilenen, bilen kişiler sizler olduğunuz için etiketledim. Kusuruma bakmayın. @Recep Baltaş @THE_MILLER @Murat5038

RAM'lerde sıkıntı var gözüküyor. HDD'yi de detaylı kontrol etmek gerekir.

Bu araçla RAM'leri kontrol edin. Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı Kntrol bittikten sonra kamera ile resmini çekip burada paylaşın.

HDD Tune Pro 5.60 sürümü ile de Health bölümünden bir ekran görüntüsü ve bir de Error Scan kısmından (Quick Scan işaretli olmadan) tarama yapıp ekran görüntüsü ekleyin.

RAM'lerde sıkıntı var gözüküyor. HDD'yi de detaylı kontrol etmek gerekir.

Bu araçla RAM'leri kontrol edin. Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı Kntrol bittikten sonra kamera ile resmini çekip burada paylaşın.
HDD Tune Pro 5.60 sürümü ile de Health bölümünden bir ekran görüntüsü ve bir de Error Scan kısmından (Quick Scan işaretli olmadan) tarama yapıp ekran görüntüsü ekleyin.

Dün 2 saat içinde defalarca mavi ekran yedim. Fakat Bir daha vermedi. Oyun falan da oynadım. Ramleri pess %57 olup 30 dakikalık test ettiğimde hiç bir sorun yoktu. Tabi 5 6 saat teste sokanlarda var. Recep Baltaş 10 20 dakika da sorun varsa çıkıyor gibi bir yorumunu okumuştum 30 dakikada ondan kapatmıştım. HDD testi uzun sürdüğü için gece uyurken bırakabilirim. Fakat HDD yükte çalıştığında çok ses çıkartıyor. Gırrrttttt diye yükteyken rahatsız edici ses çıkartıyor. 3 4 gün sonra da yeni sistemim gelecek. İ5 7500 8gbram bazooka b250m eğer sorun RAM ise ortadan kalkacağını düşünüyorum. Bir daha tekrarlarsa değişmeyen tek şey HDD olacağı için HDD yi de değiştirmek zorunda kalıcam sanırım.
Birde şu sorunu yaşıyorum son günlerde çok sık olmasa da nadiren oyunda render sorunu yaşıyorum. Ara sıra harita yüklenmiyor 15 20 saniye. Bunun HDD ile alakası var mıdır? Eğer o tür bir sorun yaratabiliyorsa HDD nin bozulduğunu düşüncem.Çünkü son zamanlarda cidden garip sesler çıkartıyordu.Geçen sene SSD bozulmadan önce yaptığı aynı olayı pc kitlenip mavi ekran vermesini yine yaşıyorum gibi olacak.

BIOS'un güncel değil ilk olarak bunu uygula:
http://download.msi.com/bos_exe/7640vN2.zip

Sonrası olarak Win 10 RS2'ye geçseniz daha iyi olur temiz kurulum ile.
Çoğunlukla problemleriniz çözülecektir. Formattan sonra Logitech yazılımını ve Speedfan içeren programları kurmayın.

BIOS'un güncel değil ilk olarak bunu uygula:
http://download.msi.com/bos_exe/7640vN2.zip

Sonrası olarak Win 10 RS2'ye geçseniz daha iyi olur temiz kurulum ile.
Çoğunlukla problemleriniz çözülecektir. Formattan sonra Logitech yazılımını ve Speedfan içeren programları kurmayın.
Öncelikle teşekkürler. Logitech yazılımını kullanmak zorundayım mouse yazılımdan sonra daha iyi verim veriyor çünkü kısayollar da işime yarıyor oyunlarda. Ve yıllardır olup sorun yaşamadığım için de direkt onu silmek istemedim. Fakat i5 7500 b250m pro vd 8gb ram corsair 2400mhz 14cl sistemim geldi. Hatta Samsung PRO EVO M2 SSD de elime ulaştı. Şuanlık sorun yaşamıyorum diğer sistem köşede duruyor kasasız biçimde. Bu anakarta da bios güncellemesi yapıp intel optane yi aktifleştircem yakın zamanda. 8gb ram yetmediği yerde M2 SSD devreye giricekmiş araştırdığım kadarıyla . Testlerde ise 2800 okuma 1500 yazma elde ettim. Bios güncellemesiz optanesiz. Şuanlık durumlar güzel duruyor. Alt tab yapamazdım oyunlarda HDD den dolayıydı sanırım. Eskiden yapabiliyorken son zamanlarda alt tab yapıp sekme açamıyordum kolay kolay. Şimdi uçuyor :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı