Windows 10 sürekli otomatik onarım ekranı

Ekrembrk

Centipat
Dostlarım, bugün bilgisayarı açtığımda önüme bu ekran geldi. Bütün otomatik onarım seçeneklerini denedim fakat hepsi aynı ekrana döndürdü veya “sorun oluştu” diye bir mesajla karşılaştım. Birkaç video izledim komut sisteminden düzeltmek için fakat hiçbiri yardımcı olmadı özellikle bazı komutları yazarken hata verdi (bootrec /fixboot gibi). Şu an moralim alt üst çünkü 1 aydır üzerine çalıştığım önemli dosyalarım vardı. Umarım harddisk bozulmamıştır.

Harddiskin anakart bağlantısı olan SATA yerinden söküp, farklı SATA portuna takıp, PC'i açarken BIOS ekranından boot kısmına gelip, hangi disk ile başladığını kontrol ederek tekrar dener misiniz?

Sürekli geliyorsa güncelleme yaparken sorun olmuş olabilir. Kurtarma ekranına girince başka bir işletim sistemini kullan seçeneği ile devam edip windows 10 yazanı seç. Bende sorun düzelmişti. Sorunu düzeltemezsen. Windows usb/disk sürücüsü ile windows update yap. Dosyalarını korur.

Harddiskin anakart bağlantısı olan SATA yerinden söküp, farklı SATA portuna takıp, PC'i açarken BIOS ekranından boot kısmına gelip, hangi disk ile başladığını kontrol ederek tekrar dener misiniz?
Dediğini yaptım ve boot menüsünden harddisk Menüsüne girdim çok bir bilgim yok bu konuyla alakalı ama. Ch3 s. : wdc wd10ezex- 00kuwa0 yazıyor
Sürekli geliyorsa güncelleme yaparken sorun olmuş olabilir. Kurtarma ekranına girince başka bir işletim sistemini kullan seçeneği ile devam edip windows 10 yazanı seç. Bende sorun düzelmişti. Sorunu düzeltemezsen. Windows usb/disk sürücüsü ile windows update yap. Dosyalarını korur.
Anladım. Ama ben o menüye girdiğimde kayıtlı hiç bir işletim sistemi görünmüyor.

Benim laptoptada oldu.
Bende otomatik onarım seçeneklerini denedim fakat hepsi aynı ekrana döndürdü.
Sistem yedekleme yapmışdım sistem yedeğini geri yükleyerek çözdüm.
Sorunu çözemesen.
Sabit diskten veri kurtarma rehberi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim laptoptada oldu.
Bende otomatik onarım seçeneklerini denedim fakat hepsi aynı ekrana döndürdü.
Sistem yedekleme yapmışdım sistem yedeğini geri yükleyerek çözdüm.
Sorunu çözemesen.
Sabit diskten veri kurtarma rehberi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben masaüstüne erişemiyorum (güvenli modda da çalışmıyor. Fakat yedekleme ekranına ulaşabiliyorum. Hiçbir yedek yüklememiş bilgisayarım ama gelişmişe tıkladığımda sürücü yükle diye bir seçenek var. Ona tıkladığımda bir dosya seçmemi istiyor ne seçeceğimle işgili bir bilgin varsa deneyebilirim
image.jpg

Bence harddiski çıkar ve farklı bir sisteme tak.

@member13 arkadaşın dediği gibi sabit diskten veri kurtarma rehberi ile önemli dosyalarını kurtar.

Ve sıfırdan format at.

Yine devam ederse harddiskin bozulmuş olabilir. Bad Sector hatası vardır. Yenisini alman gerekecek.

Sürücü yükle diye bir seçenek var.
Ben onu hiç denemedim onun için yanitim yok.
Sen sistem geri yükleme noktası bakiyorsun.
Sistem geri yükleme noktası yoksa geri yükleme yapamasınız.
Ben bu işlemi yaptım.
Yanlız ben ancoris backup ile yaptım.

Sürücü yükle diye bir seçenek var.
Ben onu hiç denemedim onun için yanitim yok.
Sen sistem geri yükleme noktası bakiyorsun.
Sistem geri yükleme noktası yoksa geri yükleme yapamasınız.
Ben bu işlemi yaptım.
Yanlız ben ancoris backup ile yaptım.
Tamam teşekkür ederim

Geri
Yukarı