Çözüldü Windows 10 sürücü güncellemeleri nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

katliamking

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR3 RAM 1333Mhz
SSD veya HDD modeli
500 GB SATA HDD + 150 GB SATA HDD
Ekran kartı
AMD Radeon R7 240
Anakart
Foxconn H81MXV 1.0
İşlemci
Intel Pentium G3250
Arkadaşlar artık ben bıktım bu Windows'un otomatik sürücü güncellemelerinden. Bilgisayarı açıyorum kapatıyorum sonra bir bakıyorum "AMD Radeon Software ve sürücü sürümleri uyuşmuyor" ve bu bilmem kaç defa oldu. Gpedit.msc ile ilgili ayarlar yaptım olmadı, güncellemeleri kapadım olmadı, Regedit'ten de ayar yaptım hatırlarsam o da olmadı. Artık ne tür önerileriniz var ise sorun olmazsa söyler misiniz? Yoksa ben Windows 10'dan Windows 7'ye dahi geçeceğim. Belki sorun Windows ile alakalı değildir bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Echo off
sc stop UsoSvc
sc config UsoSvc start=disabled
exit

@Echo off
sc stop wuauserv
sc config wuauserv start=disabled
exit

Bunları batch file olarak kaydedip görev zamanlayıcısından istediğiniz belirli aralıklarla çalıştırarak windows update servislerini tamamen durdurabilirsiniz. Diğer yöntemler işe yaramıyor malesef.
"Run whether user is logged on or not" seçeneğini tikleyerek oluşturun çünkü yönetici olarak başlatılmaları gerekiyor.
Bu yazılımı deneyin:

@Echo off
sc stop UsoSvc
exit

@Echo off
sc stop wuauserv
exit

Bunları batch file olarak kaydedip görev zamanlayıcısından istediğiniz belirli aralıklarla çalıştırarak windows update servislerini tamamen durdurabilirsiniz. Diğer yöntemler işe yaramıyor malesef.
"Run whether user is logged on or not" seçeneğini tikleyerek oluşturun çünkü yönetici olarak başlatılmaları gerekiyor.

Çözüm
Arkadaşlar artık ben bıktım bu Windows'un otomatik sürücü güncellemelerinden. Bilgisayarı açıyorum kapatıyorum sonra bir bakıyorum "AMD Radeon Software ve sürücü sürümleri uyuşmuyor" ve bu bilmem kaç defa oldu. Gpedit.msc ile ilgili ayarlar yaptım olmadı, güncellemeleri kapadım olmadı, Regedit'ten de ayar yaptım hatırlarsam o da olmadı. Artık ne tür önerileriniz var ise sorun olmazsa söyler misiniz? Yoksa ben Windows 10'dan Windows 7'ye dahi geçeceğim. Belki sorun Windows ile alakalı değildir bilmiyorum.

Windows hide Update diye bir sorun giderici var onu kullan normal güncelleme denetler gibi denetliyor ilkten sonra kullanılabilen güncellemeleri gösteriyor oradan istemediğini seçip gizleyebilirsin.
Download Microsoft Show or Hide Updates Troubleshooter - MajorGeeks

@Echo off
sc stop UsoSvc
exit

@Echo off
sc stop wuauserv
exit

Çok teşekkürler eyvallah güncelleme istemiyordum zaten. tamamen kapatmak daha iyi.

Geri
Yukarı