Windows 10 sürücü güncelleştirme kapatamama sorunu

DDU yazılımı ile AMD sürücüsünü kaldırın.
Display Driver Uninstaller Download version 17.0.9.0
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

DDU yazılımı ile geçici olarak Windows'un otomatik sürücü kurmasını durdurabilirsin.

Eki Görüntüle 313733

Sonrasında bağlantıdan Windows Update güncelleme gizleme yazılımını yükleyin.
Yönetici olarak çalıştırın. AMD Ekran kartı sürücüsünü gizleyin.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4026726/windows-hide-windows-updates-or-driver-updates

Eki Görüntüle 313732

Öncelikle teşekkürler. Aracı indirip gözüken sürücüyü gizledim. Ama diğer tavsiyenize gelince ben zaten kayıt defterinin binbir türlü ayarından, hizmetlerden vs otomatik sürücü yüklemeyi kapatmış olmama rağmen durduramadıysam DDU programı ile geçici olarak kapatmak ne kadar işe yarar bilemiyorum.
Windows’un hangi sürümünü kullanıyorsunuz ?
1607 yüklediğimde bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ne yaparsam yapayım ne kadar engellesemde İntel grafik sürücüsü kendiliğinden eski sürüm yani Windows Update’de olan 2017 tarihli sürücüyü yüklüyordu.
Windows Update en başta bu driver’ı indirdiğinde ne yaparsam yapayım düzeltememiştim saatlerce sırf bunun için uğraşmıştım ama olmamıştı. Bende tekrar 1803 yüklemiştim güncelleme gizleme aracı ile formatı atıp interneti bağladımda güncellemeyi denetle demeden hemen bu program ile o sürücüyü gizlemiştim olmuştu.

Ben de 1803 kullanıyorum. Aynı şekilde sürücüyü gizledim umarım tekrar aynı sorunla karşılaşmam ileride. Size de teşekkürler ilginiz için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı