Windows 10 sürücüleri Windows 11'de sorun çıkartır mı?

Selim90

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle benim bilgisayarım Windows 11'i desteklemiyor (fotoğrafta zaten ne olduğu belli) AMD ekran kartım var ve güncel sürücüleri indirmek istiyorum ama ekran kartımın sürücülerine baktığımda Windows 10'a kadar olduğunu gördüm kısaca sorum şu eğer Windows 11 bilgisayarımda Windows 10 sürücülerini indirirsem herhangi bir sorun yaşar mıyım? (oyunlarda performans düşmesi işletim sisteminde hatalar falan)
Sistemim:
AMD A12-9720p Radeon R7, 12 compute cores 4C+8g ( 2.70 GHz )
AMD Radeon R7 M440 (493 MB VRAM)
8 GB RAM.
Windows 11 (TPM 2.0 önyükleme çekirdek sayısı falan her şey yeterli bilgisayarda sadece Radeon işlemciler Windows 11'i desteklemiyor.)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-08_133945570.png
    resim_2024-04-08_133945570.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 33
  • resim_2024-04-08_134410855.png
    resim_2024-04-08_134410855.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun yaşamazsınız ama ekran karti driverı UEFI destekli olmadığı icin örneğin Valorant oynayamazsınız.

Windows zaten uyumsuz olduğunu belirtmiş neden 11 kurmak için çabalıyorsun ki, performans azalmaları elbette olacaktır.

Merhaba. Öncelikle benim bilgisayarım Windows 11'i desteklemiyor (fotoğrafta zaten ne olduğu belli) AMD ekran kartım var ve güncel sürücüleri indirmek istiyorum ama ekran kartımın sürücülerine baktığımda Windows 10'a kadar olduğunu gördüm kısaca sorum şu eğer Windows 11 bilgisayarımda Windows 10 sürücülerini indirirsem herhangi bir sorun yaşar mıyım? (oyunlarda performans düşmesi işletim sisteminde hatalar falan)
Sistemim:
AMD A12-9720p Radeon R7, 12 compute cores 4C+8g ( 2.70 GHz )
AMD Radeon R7 M440 (493 MB VRAM)
8 GB RAM.
Windows 11 (TPM 2.0 önyükleme çekirdek sayısı falan her şey yeterli bilgisayarda sadece Radeon işlemciler Windows 11'i desteklemiyor.)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Benim de işlemcim desteklemiyor ama Driver konusunda bir sorun yaşamadım çünkü hala daha ekran kartı güncellemelerini alıyorum. TPM2.0 ve Secure Boot olduğu içinde oyunlarda vs. sorun yaşamadım.

Düşük performans alma ihtimaliniz var RAM'iniz bir tık düşük ama driver konusunda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Windows 10 geçtiğimde de Windows 11 için olan ekran kartı setup unu kuruyordum bir sıkıntı olmuyordu.

Şu an sitede Windows 11 64 Bit sürümlü driverlar var, ayrıca ben zamanında Windows 11 kullanıp Windows 10 driverları yüklemiştim ve bir sorun çıkmamıştı.

Windows zaten uyumsuz olduğunu belirtmiş neden 11 kurmak için çabalıyorsun ki, performans azalmaları elbette olacaktır.

İnternetim git gel yaptı o yüzden kusura bakmayın biraz geç döndüm konuya neyse. Şöyle söyleyeyim benim bilgisayarın diski bozulmuştu tamirciye götürdüm tamirci extradan ben belirtmediğim halde nasıl yaptıysa Windows 11 kurmuş. Ben yapmadım onu yani. Bende tamircinin vardır bir bildiği diye ellemedim. Pişmanda değilim iyi ki yapmış yani sistemimde herhangi kasma sorun vb. yok aksine eskiye oranla 5-6 FPS artış sağladı. Bu yüzden Windows 10'a geçmeyi düşünmedim.

Benim de işlemcim desteklemiyor ama driver konusunda bir sorun yaşamadım çünkü hala daha ekran kartı güncellemelerini alıyorum. TPM2.0 ve Secure Boot olduğu içinde oyunlarda vs. sorun yaşamadım.

Düşük performans alma ihtimaliniz var RAM'iniz bir tık düşük ama driver konusunda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Windows 10 geçtiğimde de Windows 11 için olan ekran kartı setupunu kuruyordum bir sıkıntı olmuyordu.

Uyumlu olmayan driveri yüklediğim için mi yoksa RAM'im düşük olduğu için mi düşük performans alacağım? Kafam karıştı da kusuruma bakmayın.

Şu an sitede Windows 11 64 Bit sürümlü driverlar var, ayrıca ben zamanında Windows 11 kullanıp Windows 10 driverları yüklemiştim ve bir sorun çıkmamıştı.

AMD Radeon R7 M440 ekran kartının driveri hala aynı Windows 10'dan sonrası yok.

Bir sorun yaşamazsınız ama ekran karti driverı UEFI destekli olmadığı icin örneğin Valorant oynayamazsınız.
Ekran Kartım şuan UEFI destekliyor.Ama eğer driver yüklemesinden sonra öyle bişey oluyorsa hiç yüklemem yani kalsın böyle.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-08_162749434.png
    resim_2024-04-08_162749434.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
İnternetim git gel yaptı o yüzden kusura bakmayın biraz geç döndüm konuya neyse. Şöyle söyleyeyim benim bilgisayarın diski bozulmuştu tamirciye götürdüm tamirci extradan ben belirtmediğim halde nasıl yaptıysa Windows 11 kurmuş. Ben yapmadım onu yani. Bende tamircinin vardır bir bildiği diye ellemedim. Pişmanda değilim iyi ki yapmış yani sistemimde herhangi kasma sorun vb. yok aksine eskiye oranla 5-6 FPS artış sağladı. Bu yüzden Windows 10'a geçmeyi düşünmedim.

Uyumlu olmayan driveri yüklediğim için mi yoksa RAM'im düşük olduğu için mi düşük performans alacağım? Kafam karıştı da kusuruma bakmayın.

AMD Radeon R7 M440 ekran kartının driveri hala aynı Windows 10'dan sonrası yok.

Ekran Kartım şu an UEFI destekliyor. Ama eğer driver yüklemesinden sonra öyle bir şey oluyorsa hiç yüklemem yani kalsın böyle.

Driver kaynaklı sorun olacağını sanmıyorum RAM'den dolayı olabilir ama şans meselesi

Yeni konular

Geri
Yukarı