Çözüm Windows 10 sürücüsü olmayan bazı AMD ekran kartlarına sürücü kurma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
hortlacağım konuyu ama 2008 yılından kalma bir hd 3850 1gb 256bit kartım vardı
bu konuyu okudum yazılanları yapacaktım driver sayfasından windows8 64bit sürücüsünü indirdim windows10 64bite sorunsuz kurdu hata felan vermedi sistem tanıdı sanırım windows bu konuda güncelleme mi yaptı ne yaptı bilemedim ama şu an bu mesajı bu kart ve bu sürücü ile yazıyorum
hortlacağım konuyu ama 2008 yılından kalma bir hd 3850 1gb 256bit kartım vardı
bu konuyu okudum yazılanları yapacaktım driver sayfasından windows8 64bit sürücüsünü indirdim windows10 64bite sorunsuz kurdu hata felan vermedi sistem tanıdı sanırım windows bu konuda güncelleme mi yaptı ne yaptı bilemedim ama şu an bu mesajı bu kart ve bu sürücü ile yazıyorum

Konuyu okudum aynı şekilde yaptım çalıştı önceden Catalst Center Açılmıyordu şuan açılıyor.

Hocam size çok çok çok çok teşekkür ederim ya sizin sayenizde ATI Radeon 4800 ile Windows 10 da 1080p çözünürlük ile kullanabiliyorum Allah sizden razı olsun.
Hocam uzun zaman olmuş ama bir şey sormak istiyorum bende de radeon hd 4800 var hd 4810 driver yükledim ama kuruluşta hata vermedi sonra açtım driveri CPU falan diyor hangi driveri kurdunuz tam olarak anlatı mısınız?

Merhaba C diskimde sadece AMD var fakat içinde sadece chipset driver installer, AMD Software Adrenalin Edition, chipset installer var hiçbir şekilde packages drivers falan yok?

Merhaba arkadaşlar,
Benim arkadaşımın bilgisayarı bayağı eskidir. Doğal olarak ekran kartıda eskidir. Ve Windows 10'a geçmek istedi neyse attım temiz bir şekilde Windows 10 kurdum. En son ekran kartı sürücü kuracaktım ki bir de ne göreyim, arkadaşımın ekran kartının sürücüsü Windows 10 64 bit desteklemiyor. Ben de bunun çözümünü buldum. Çözüm sadece aşağıdaki kartlar için geçerlidir;
  • ATI Radeon HD 2000 series.
  • ATI Radeon HD 3000 series.
  • ATI Radeon HD 4000 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 2000 series.
  • ATI Mobility Radeon 3100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 3000 series.
  • ATI Mobility Radeon 4100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 4000 series.

Neyse arkadaşlar çözüme geçeyim.
  1. Öncelikle Download Drivers buradan en güncel olan Windows 8 sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarınız 64 Bit'se x64 olanı, 32 Bit'se x86 olanı indireceksiniz.
  2. Daha sonra inen bu sürücüyü kurunuz. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir.
  3. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler diyiniz.
  4. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz.
  5. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.
  6. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız.
  7. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayınız.
  8. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz.
  9. Daha sonra AMD > Packages > Drivers > Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
  10. Ve artık sürücünüz yükleniyor her şey bu kadar arkadaşlar. Yapamayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım. Moderötörler konuyu sabitlerlerse çok iyi olur. Saygılarımla..

Arkadaşlar bu arada AMD'nin sitesinden de driver indirirken beta driver olanı indiriyoruz. Bilginize.
Yardımınız için teşekkürler.

Konu için teşekkürler hala işine yarayan olur mu bilmiyorum ama birkaç ek bilgi belirtmek istiyorum devre dışı bıraktıktan sonra sürücüyü otomatik algılayanlar Windows güncelleştirmelerini devre dışı bıraksınlar 32 Bit kullancıları zaten güncel hatası alacaklardır W86a_ınf yerine W8_ınf klasörünü seçsinler işine yarayan olursa ne mutlu bana saygılarımla.

Windows güncelleştirmeleri devre dışı ama hala öyle ne yapabilirim bir fikriniz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar,
Benim arkadaşımın bilgisayarı bayağı eskidir. Doğal olarak ekran kartıda eskidir. Ve Windows 10'a geçmek istedi neyse attım temiz bir şekilde Windows 10 kurdum. En son ekran kartı sürücü kuracaktım ki bir de ne göreyim, arkadaşımın ekran kartının sürücüsü Windows 10 64 bit desteklemiyor. Ben de bunun çözümünü buldum. Çözüm sadece aşağıdaki kartlar için geçerlidir;
  • ATI Radeon HD 2000 series.
  • ATI Radeon HD 3000 series.
  • ATI Radeon HD 4000 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 2000 series.
  • ATI Mobility Radeon 3100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 3000 series.
  • ATI Mobility Radeon 4100 series.
  • ATI Mobility Radeon HD 4000 series.

Neyse arkadaşlar çözüme geçeyim.
  1. Öncelikle Download Drivers buradan en güncel olan Windows 8 sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarınız 64 Bit'se x64 olanı, 32 Bit'se x86 olanı indireceksiniz.
  2. Daha sonra inen bu sürücüyü kurunuz. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir.
  3. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler diyiniz.
  4. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz.
  5. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.
  6. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız.
  7. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayınız.
  8. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz.
  9. Daha sonra AMD > Packages > Drivers > Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
  10. Ve artık sürücünüz yükleniyor her şey bu kadar arkadaşlar. Yapamayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım. Moderötörler konuyu sabitlerlerse çok iyi olur. Saygılarımla..

Arkadaşlar bu arada AMD'nin sitesinden de driver indirirken beta driver olanı indiriyoruz. Bilginize.
Sürücü yazılımınıdamı siliceğiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı