Çözüldü Windows 10 sürücüsü Windows 11'de çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO 250 GB
Ekran kartı
GT 430
Anakart
P5KPL-SE
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7500
Bu sisteme Windows 11 kurmayı deneyeceğim, sürücüler çalışır mı?

Ek olarak, bu yöntemler hâlâ çalışıyor mu, hangisini yapmamı önerirsiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Çözüm
Videomdaki yöntem çalışıyor ama çalışmaz ise Rufus ile de USB hazırlayabilirsin. Burada rehber var:

Winddows 10 sürücleri de Windows 11 ile çalışıyor.
Videomdaki yöntem çalışıyor ama çalışmaz ise Rufus ile de USB hazırlayabilirsin. Burada rehber var:

Çözüm
Bu sisteme Windows 11 kurmayı deneyeceğim, sürücüler çalışır mı?

Ek olarak, bu yöntemler hâlâ çalışıyor mu, hangisini yapmamı önerirsiniz?

Sürücüler konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Rufus ile Windows 11 USB'si hazırlarsan uyumsuz sistemler için seçeneği var. Onu seçerek daha kolay yapabilirsin.

Eğer videodaki yöntem çalışmaz ise kullandığım Windows'a bir şey olmaz değil mi? Yani, yüklemeyi iptal eder mi?

Çalışıyor hocam. Ben temiz kurulum yaparken kurulum ekranında hata vermişti. O sorunu "Sources" klasöründeki install.esd dosyasını Windows 10 ISO içerisindekiyle değiştirmiştim diye hatırlıyorum. Sürücüler konusunda kurulumda sorun falan yaratırsa uyumluluk modunu deneyebilirsiniz.

Dostlar Windows 10 format attıktan sonra, driverları Windows 11 seçili kalıp indirmişim problem yaratır mı? Tekrardan silip kurayım mı?

Dostlar Windows 10 format attıktan sonra, driverları Windows 11 seçili kalıp indirmişim problem yaratır mı? Tekrardan silip kurayım mı?

Bence tekrardan silip kurun en azından garanti olur.

Bence tekrardan silip kurun en azından garanti olur.

Evet sadece chiptesi yükledim, Windows 10 olarak zaten ikisinde de aynı dosyaların adları ve boyutları sürümleri. Realtek'i de güncelleme geldiğinde değişirim. Bence problem olmaz gibi geliyor ama. Uyumsuz olsa kurmaz zaten hata verir diye tahmin ediyorum.

Windows 11 zaten içinde Windows 10 gibi görünen bir işletim sistemi evet Windows 11 driverları Windows 10 da gözükür zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı