Windows 10 Sürüm 1803 Gece Işığı Ayarı Yok

Andolphin

Decapat
Dün itibariyle attığım format sonrasında Windows'un gece ışığı modu yok oldu. Uzun süreli Word yazılarında ve kodlama yaptığım sırada ekranın mavi rengini kapatarak turuncu renk ile göz konforu sağlıyordum kendime bu araç ile ancak formattan sonra nedendir bilmem yok oldu.

Format sonrasında BIOS dahil tüm sürücüleri güncelledim. Ancak yine de ayarı bulamadım. Acaba Sürüm 1803 kaynaklı bir şey mi ? Değilse nasıl çözebilirim bu sorunu. Şimdiden teşekkür ederim. İlgili görselleri de ekte vereceğim.
00.PNG

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Dün itibariyle attığım format sonrasında Windows'un gece ışığı modu yok oldu. Uzun süreli Word yazılarında ve kodlama yaptığım sırada ekranın mavi rengini kapatarak turuncu renk ile göz konforu sağlıyordum kendime bu araç ile ancak formattan sonra nedendir bilmem yok oldu.

Format sonrasında BIOS dahil tüm sürücüleri güncelledim. Ancak yine de ayarı bulamadım. Acaba Sürüm 1803 kaynaklı bir şey mi ? Değilse nasıl çözebilirim bu sorunu. Şimdiden teşekkür ederim. İlgili görselleri de ekte vereceğim.
Eki Görüntüle 329389
Orjinal ISO dosyasıylamı kurdunuz sistemi?

Windows 10 1803 değil 1507 veya 1511 kurmuşsunuz görünüşe göre. Doğru ISO dosyasını indirdiğinizden emin olun. Olmazsa Microsoft'un sayfasından indirin: Windows 10'u Ä°ndirin

Haklı olabilirsiniz. Çünkü düne kadar güncelleme gelmeyen sisteme az önce bu güncelleme geldi. Anlamadığım kısmı ise 1803 sürümü olduğuna yemin edebilirim. Rufus ile yazıp USB'den boot ederek sistemi kurdum. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir anlamadım. :kararsız:
Güncelleme sırasında yaşadığım ve sorunu çözdüğüm yolları buraya da yazarak sorunun çözüldüğünü belirtmek istiyorum. Bir başkası da aynı sorunları yaşarsa aşağıda belirteceğim çözüm yollarını adım adım yaptıkları taktirde sorun ortadan kalkacaktır.

08.09.2018 tarihi itibariyle Windows 10 1803 sürümüne ait en son çıkmış güncellemeyi kurtarmakta sorun yaşayan arkadaşlar öncelikle aşağıda belirteceğim Microsoft sitesinde adım adım belirtilen çözüm yollarını deneyebilirler.

Microsoft ile adım adım çözüm yolları

Eğer bu adımlardan herhangi biri sizin için işe yaramazsa yine aşağıda belirteceğim Windows 10'a ait güncellemelerin bulunduğu Microsoft sitesine göz atabilir ve çıkan son güncellemeyi indirip kurulumu kendiniz yapabilirsiniz.
Not: Ben bu yolla da kurulum sırasında hata aldım.

Windows 10 çıkan tüm güncellemeler

Bu adımda da hata alırsanız eğer konu tarihi itibariyle (08.09.2018) KB4346783 kodlu güncellemeyi

Microsoft Update Kataloğu'ndan indirerek kurulumu yapabilirsiniz.

Son ve kesin adım olarak yine aşağıda belirteceğim Windows güncelleme aracı ile Windows 10'a ait son sürüm güncellemeyi otomatik olarak indirebilir ve güncelleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ben bu araç ile sorunu çözebildim umarım sizinde işinize yarar.

Windows 10 güncelleme aracı

Dosya Ekleri

• 000.PNG
    000.PNG
    17,5 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı